Kommande tävlingar
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
26/07 SM Par Veteran
26/07 SM Par Veteran - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final -
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 18, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
15 Ö-3 -150 30 75% 30 75.0%DKn64EKD1054Kn63 1087K86Kn86D742
23 Ö= 140 24 60% 54 67.5%5KD107641064ED5 KD64352KKn9K106
Rond 2, som ÖV mot par 8, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
33NT S= -400 38 95% 92 76.7%KKn984E895E752 53Kn1063210632106
44 V-1 -100 11 28% 103 64.5%DKn6548EKn6K1085 EK103DKn77532E7
Rond 3, som NS mot par 16, Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg
54 Ö-2 100 32 80% 135 67.6%D754K43210E976 Kn2ED76EK98542
65 Ö+1 -620 11 28% 146 61.0%DKn87644986494 EK9D753K107552
Rond 4, som NS mot par 12, Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt
72 N= 110 34 85% 180 64.4%98732K763E3K4 K5E84K8752862
85 Ö-3 150 32 80% 212 66.4%KD1085985K10876 3EDKn7324109752
Rond 5, som ÖV mot par 14, Lars G Svensson - Christian Frisk
93NT Ö= 600 28 70% 240 66.8%KKn52ED72K109103 ED984ED4Kn7652
104 V= 620 18 45% 258 64.6%DKn91075EK98675 K10ED8632D102E9
Rond 6, som NS mot par 20, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
114 N= 420 23 58% 281 64.0%KDKn1097KKn74D5D 86586K962EK72
124 N-1 -100 9 23% 290 60.6%92EKD983106D94 Kn5352KD8EKn863
Rond 7, som ÖV mot par 17, Anders Olsson - Sten Ahlgren
133 Ö-2 -200 3 8% 293 56.5%EKn9862KKn631073 10542K642D9865
142 V-1 -50 5 13% 298 53.4%DKn972EKD3DKn65 E107652Kn8692102
Rond 8, som ÖV mot par 6, Nicolae Östner - Evert Bengtsson
154 S+1 -650 20 50% 318 53.2%Kn987626D63243 D10Kn54E95E10852
163NT S+1 -430 2 5% 320 50.2%DKn10543E994297 E7Kn8632D710854
Rond 9, som ÖV mot par 19, Anitha Lindgren - Marian Krook
172 N= -110 13 33% 333 49.2%D32D6K1097EKDKn Kn85109873Kn52104
184 S= -620 1 3% 334 46.6%D85Kn974Kn82863 2EK6E10975K1054
Rond 10, som ÖV mot par 13, Jan-Eric Larsson - Anu Uus
193 N-3 150 16 40% 350 46.3%Kn104KKn2E1035432 E96E987K97KD9
204 N-2 200 38 95% 388 48.7%D64D65Kn763432 E871084EK82Kn107
Rond 11, som NS mot par 15, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
213NT S-1 -100 3 8% 391 46.8%KKn107KKn432D1065 ED64E7K9Kn7653
224 S-1 -50 12 30% 403 46.0%D105EK94K76K52 K987Kn763E52E3
Rond 12, som NS mot par 2, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
232 V= -110 26 65% 429 46.8%E5Kn1054Kn6E10987 Kn8748732KD3Kn5
243NT V+1 -430 24 60% 453 47.4%EKn959598410642 D1043Kn832D103Kn3