Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2018-03-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2018-03-01

Partävling, 10 bord, 20 par. Antal brickor: 24. Medel: 216.0.

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Margareta Sandberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 4, Torsten Stier - Rolf Nyberg
12 S= -110 10 56% 10 56.0%1065KKn6EKn96343 7437D108EK9852
21 Ö-2 -100 12 67% 22 61.5%D1065D4K104E864 74K653DKn87373
Rond 2, som NS mot par 5, Inga-Lisa Svanstedt - Sune Jansson
31NT Ö-1 100 17 94% 39 72.3%7532853Kn73ED4 D64DKn2D9542K8
43NT S+1 630 16 89% 55 76.5%K3DKn6D109532D8 D9872E83E4EK9
Rond 3, som ÖV mot par 6, Gunnel Sandberg - Klas Löfgren
54 N+1 -650 4 22% 59 65.6%EKn4323K10981093 1076K9Kn5387642
64 N+1 -450 4 22% 63 58.3%K9EDKn4Kn962Kn83 D10K109872K107310
Rond 4, som ÖV mot par 7, Bertil Häggström - Åke Lindström
73NT S= -600 5 28% 68 54.0%E68K73KD109832 D10432Kn9543262
84 N+2 -480 10 56% 78 54.2%1095543Kn632E53 Kn7492D1097Kn764
Rond 5, som NS mot par 8, Inger Olsson - Birgitta Svensson
93 N+3 170 8 44% 86 53.1%E765E86Kn983E5 94K10ED762K632
102NT S-1 -100 7 39% 93 51.7%6D9432KKn53D83 E9542K8D98K54
Rond 6, som NS mot par 9, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
113 Ö+3 -170 13 72% 106 53.5%KD1094DKn109764D 7532Kn7543E284
121NT Ö+1 -120 9 50% 115 53.2%6DKn94DKn10E6432 ED1053106975K98
Rond 7, som NS mot par 10, Yngve Sundberg - Leif Persson
133 Ö= -140 10 56% 125 53.5%E8754K873DKn78 6329E1062KKn974
142 Ö+1 -110 10 56% 135 53.6%865410543651052 EK97K7ED93943
Rond 8, som NS mot par 11, Elisabeth Nyberg - Inger Byström
152 Ö-1 50 0 0% 135 50.1%K10932DKn984K74 ED9D1054E63EKn9
163NT Ö= -600 3 17% 138 48.0%D9K75474EKKn106 Kn6542D3265394
Rond 9, som NS mot par 12, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
173 S+1 170 18 100% 156 51.1%DKKn973Kn84KDKn3 Kn1098753E510762
182NT Ö= -120 8 44% 164 50.7%KKn69852E109K74 97326376542ED
Rond 10, som NS mot par 1, Ylva Papp - Agneta Danielsson
193 Ö+1 -170 12 67% 176 51.5%D73K93432D873 Kn9542Kn4KKKn962
204 N+3 710 16 89% 192 53.4%K10753E102Kn86K10 E642D2EDKn8743
Rond 11, som ÖV mot par 2, Jan Söderberg - Göran Olsson
214 Ö-2 -100 3 17% 195 51.7%D6542KKn763964 E10ED4ED652E32
225 Ö+1 620 11 61% 206 52.1%10783EKD10972K5 3EKDKn7Kn85Kn963
Rond 12, som NS mot par 3, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
234 V-1 100 15 83% 221 53.4%K87652973KKn106 E10410654K109432
244 Ö-1 50 13 72% 234 54.2%3KKn96D4EK10732 104D542E7653Kn6