Kommande tävlingar
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Torsdagsbridge 2018-02-08 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Torsdagsbridge 2018-02-08

Partävling, 11 bord, 22 par. Antal brickor: 24. Medel: 240.0.

Privatprotokoll för Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Ingalill Eriksson - Bengt Eldered
12 V+2 170 14 70% 14 70.0%DKn1043Kn7K84264 E85K1065EKn7E95
22 Ö+3 150 15 75% 29 72.5%7E42EDKn10984D4 K8543D7653K108
Rond 2, som NS mot par 20, Yngve Sundberg - Leif Persson
32NT N= 120 5 25% 34 56.7%EK3K86DKn105KKn6 Kn87553K963E43
44 N+1 150 10 50% 44 55.0%8Kn3E87543E975 762EKD6KD10242
Rond 3, som NS mot par 6, Ingegerd Backlund - Margaretha Nehrer
53 V-3 150 20 100% 64 64.0%974ED97DEKD95 65264EK76432Kn
63NT Ö-3 300 20 100% 84 70.0%7653Kn10EKn97E32 K108K972K86Kn84
Rond 4, som ÖV mot par 1, Kerstin Selin - Torbjörn Larsson
73NT Ö+2 660 6 30% 90 64.3%E762E6E9KD1075 K8KDKn97KKn854Kn
84 V+1 450 16 80% 106 66.2%KK4EDKn65D8652 106DKn876587EK4
Rond 5, som ÖV mot par 7, Ylva Papp - Agneta Danielsson
95D S-8 2000 20 100% 126 70.0%E983E9EKDKn1073 D7DKn1086424DKn6
103 Ö-1 -100 2 10% 128 64.0%Kn645KD10KD8762 K9859876263E4
Rond 6, som ÖV mot par 2, Sven-Erik Svedin - Bert Hellström
114 N-3 150 18 90% 146 66.4%E54D762KKDKn98 K1072Kn10410643107
124 Ö= 420 13 65% 159 66.2%65KD10874KK963 D9873E2EKn105D10
Rond 7, som ÖV mot par 8, Inger Byström - Bo Byléhn
133 S+1 -170 9 45% 168 64.6%KD10343EKn1042D6 Kn852K52973K102
144 Ö+1 150 6 30% 174 62.1%75496EKn5EKKn106 E6EKKn3K827543
Rond 8, som ÖV mot par 3, Eva Ribbenberg - Anders Jakobsson
153NT V+1 430 8 40% 182 60.7%D104Kn9852Kn10992 EK8EK76K83ED6
163 N+1 -170 6 30% 188 58.8%E8596D10653972 73KDKn752EKn844
Rond 9, som NS mot par 9, Ulla Berglund - Jeanette Jensen
172 Ö-1 50 9 45% 197 57.9%996EDKn104Kn10942 EKn542DKn3K7876
181NT Ö+1 -120 8 40% 205 56.9%EDKn861098KD5Kn9 1095E7439431074
Rond 10, som NS mot par 4, Britta Sundberg - Ann-Marie Norbäck
194 V= -620 8 40% 213 56.1%Kn4942EKKn97492 3253652E108743
203 V= -140 6 30% 219 54.8%32Kn1096495D1072 94E872EK7E643
Rond 11, som ÖV mot par 10, Kurt Norström - Lars Olsson
214D Ö-2 -300 1 5% 220 52.4%KD1096532E87K8 D974D6542E942
224 S= -420 2 10% 222 50.5%652EKKn10853D72 942K1053Kn106542
Rond 12, som NS mot par 5, Gudrun Nordkvist - Gunnel Modig
234 V= -620 11 55% 233 50.7%108Kn3210872K954 D96D10K65E10762
246D N-3 -500 0 0% 233 48.5%10E1043DKn932EKn8 59865K10864K65