Kommande tävlingar
19/07 Walters Bildelar
27/07 Bridgefestivalen
27/07 SM Par Veteran
Rapporterade tävlingar
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-04-10 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-04-10

Partävling, 13 bord, 26 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Gunnel Modig - Gudrun Nordkvist

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 14, Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck
12 V+1 -110 8 36% 8 36.0%ED758584EKn975 610972D953K862
24 N= 620 22 100% 30 68.0%E108EKn73EKn3Kn72 KDKn6584K76553
Rond 2, som NS mot par 26, Bo Byléhn - Henry Häljeryd
33 N-1 -50 9 41% 39 59.0%EKKn74E7E87397 D651096431065E8
41NT N= 90 8 36% 47 53.2%E8E97D94KKn1092 Kn75DKn3K1072864
Rond 3, som ÖV mot par 25, Kjell du Puy - Ola Bergqvist
52 S+2 -130 12 55% 59 53.6%DKn105EK2D96Kn96 K421076107543107
63 V-1 -100 7 32% 66 50.0%E756983KDKn1072 KD64EK10545465
Rond 4, som ÖV mot par 24, Britt Bergman - Leif Persson
72 S-3 300 20 91% 86 55.9%ED64Kn743Kn8743 102E6KD1095Kn763
83NT S-4 200 21 95% 107 60.8%D9EKn102D1075428 E755986D107654
Rond 5, som NS mot par 23, Lilian Mårtensson - Elisabeth Åström
94 V= -620 3 14% 110 55.6%E38K853Kn109652 74EKn967642K83
103NT V+1 -630 8 36% 118 53.6%1054943Kn53E732 E732Kn10852D7Kn5
Rond 6, som NS mot par 22, Jeanette Jensen - Ulla Berglund
115 V-2 100 20 91% 138 57.0%Kn542KD9862D74 D6Kn10552ED9832
124 N+1 650 17 77% 155 58.7%K52EK103EKD1087 73DKn872D742K3
Rond 7, som NS mot par 21, Bengt Eldered - Åke Åberg
134 Ö= -130 8 36% 163 56.9%EKKn1098Kn64343Kn 7532107KD109752
145 N= 400 9 41% 172 55.8%E86Kn1054DKn4654 K532EDE9862EK
Rond 8, som NS mot par 20, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
153 Ö= -110 21 95% 193 58.4%73Kn10647543E75 1098K753EKKn2Kn9
164 N+1 450 20 91% 213 60.4%KD62EKn5K8Kn854 Kn1098KD97E105410
Rond 9, som ÖV mot par 19, Anneli Sagersten - Eva Ribbenberg
175 V+1 420 18 82% 231 61.7%EKD7KD525KKn92 94DKn1086E108763
183NT S= -600 8 36% 239 60.3%Kn85432Kn653KD9 6D1032K9872Kn106
Rond 10, som NS mot par 18, Agneta Danielsson - Lena Becksén
196NT V= -1440 10 45% 249 59.5%D7542D8649874 10986548Kn75253
201NT N+3 180 21 95% 270 61.2%E98EKn75K106E106 K5410943Kn84DKn7
Rond 11, som ÖV mot par 17, Arne Mulari - Tomas Holmin
211NT N= -90 17 77% 287 62.0%9EDKn3DKn639643 KD104876K951072
224 N-2 100 13 59% 300 61.9%E985K1074EKn4D4 K73273KKn109865
Rond 12, som NS mot par 16, Said Eliasson - Margaretha Nehrer
234 V= -620 13 59% 313 61.7%965394E93K964 Kn10476107652ED8
244 Ö+1 -450 9 41% 322 60.9%D72D5293DKn532 10531073E62K1087