Kommande tävlingar
15/11 Svenska cupen slutspel
17/11 Uppsala bridgefest - Lagguld
01/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
10/11 Kamras Minne - omgång 4
10/11 Kamras Minne - omgång 3
10/11 Kamras Minne - omgång 2
Bridgeklubben BFR » Tisdagsbridge 2018-03-13 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Bridgeklubben BFR

Tisdagsbridge 2018-03-13

Partävling, 14 bord, 28 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Eva Ribbenberg - Anneli Sagersten

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 28, Anna-Lisa Åkerdahl - Lennart Sohlin
12 Ö= -110 9 41% 9 41.0%83D64K1095D864 D1074E83D762E3
24 V+1 -450 9 41% 18 41.0%6543Kn641032EKn8 K1075KKn96510732
Rond 2, som ÖV mot par 27, Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson
34 N-1 50 15 68% 33 50.0%ED1063E74Kn8Kn94 875Kn9ED654253
43NT N-1 100 17 77% 50 56.8%7986485E106432 E108432KK9762Kn
Rond 3, som NS mot par 26, Fritiof Modig - Rolf Nyberg
53NT Ö-1 50 22 100% 72 65.4%D765E105D92654 K42Kn742E64387
63 S+1 170 9 41% 81 61.3%DKn10859102E7543 E76E108742EKKn9
Rond 4, som ÖV mot par 25, Ingalill Eriksson - Dan Mattsson
74 V+2 680 18 82% 99 64.3%KD109K1076104EK6 E8543E84ED7Kn2
82NT Ö= 120 3 14% 102 58.0%KD3532ED5KD85 Kn52108764K3EKn3
Rond 5, som NS mot par 24, Kerstin Hedehag - Renate Rhodin
93NT S+3 490 17 77% 119 60.1%4KD5373EKKn832 EKn63E84K862D10
104 Ö= -620 6 27% 125 56.8%72676432EDKn86 K1095410874D1093
Rond 6, som NS mot par 22, Marianne Norström - Ann-Marie Norbäck
154 S= 620 20 91% 145 59.9%95KKn872ED10843 ED10764354ED95
164 V+1 -650 8 36% 153 57.9%K54432108652D3 Kn9872D107E7392
Rond 7, som NS mot par 21, Åke Lindström - Margareta Sandberg
173NT V+1 -430 12 55% 165 57.7%E1092D95DKn9Kn98 763KKn641083252
183 Ö-1 50 14 64% 179 58.1%KKnE10396D96543 9643Kn62EKn54Kn8
Rond 8, som ÖV mot par 20, Inger Byström - Ulla Berglund
192 N-2 100 11 50% 190 57.6%D75354K109Kn653 K9EDKn87Kn64EK10
204 N+3 -710 16 73% 206 58.6%87Kn83Kn6587643 9KD1097210973DKn
Rond 9, som ÖV mot par 19, Margaretha Nehrer - Said Eliasson
213 Ö+1 130 18 82% 224 59.9%Kn8109624E87532 D109KDKn3D92KDKn
222 S+2 -170 14 64% 238 60.2%Kn484EK654D952 E5DKn1092DKn103103
Rond 10, som NS mot par 18, Siv Lindgren - Staffan Lindeborg
232 S-1 -100 17 77% 255 61.1%E108395432EKn82 K7632K4DKn106D5
242 S+1 140 15 68% 270 61.4%3K9543EDKn9Kn54 EK9654E768763
Rond 11, som NS mot par 17, Sven-Åke Olsson - Per Sandberg
253NT S-1 -50 6 27% 276 59.8%1053D108642E823 EK6E3DKn74ED94
265 N+1 620 22 100% 298 61.6%D4ED1064KD10432 72EK1098387EKn9
Rond 12, som NS mot par 16, Gunnel Modig - Mats Johansson
274 N= 420 11 50% 309 61.1%EK754KD8538E5 D6Kn1076753KD76
283 V+1 -130 6 27% 315 59.7%952D10853D10985 DKn3EKn94E853E3