Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 12/4 scr 2017-04-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

12/4 scr 2017-04-12

Partävling, 16 bord, 31 par. Antal brickor: 24. Medel: 335.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Johan Erlandsson - Klas Bellander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 4, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
12 S= 110 26.0 93% 26 93.0%K3E92K84ED976 Kn1054D107663432
22 N+1 140 6.0 21% 32 57.0%Kn764E86325Kn83 EK2Kn105EKn1087E10
Rond 2, som NS mot par 12, Rutger Persson - Claes Nilsson
31NT V+2 -150 6.0 21% 38 45.0%DKn9EDKn106DKn1085 10863832954D72
46 N-1 -100 3.0 11% 41 36.5%EK972K3Kn1076310 Kn1065ED54EDK63
Rond 3, som NS mot par 14, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
54 V= -420 18.0 64% 59 42.0%2E9752ED1084Kn9 1085Kn83KKn28653
64 Ö-1 100 17.0 61% 76 45.2%Kn8732752D6532 Kn953ED6K109K87
Rond 4, som ÖV mot par 15, Göran Nyqvist - Peter Perulf
72 N+2 -170 13.0 46% 89 45.3%D273KD85109864 109864865E7E75
85 S= -400 4.0 14% 93 41.4%D97643E326298 EK1085KDKn77Kn63
Rond 5, som ÖV mot par 7, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
92 Ö+2 170 27.0 96% 120 47.4%Kn1094ED2K2ED72 D875K97647386
102 N+2 -170 11.0 39% 131 46.6%K765E7631074Kn8 Kn41052D5KD10754
Rond 6, som ÖV mot par 2, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
112 N+1 -110 24.0 86% 155 50.2%Kn87532K7581065 D1010962EK54Kn32
124 N-2 200 28.0 100% 183 54.3%EKn107EDKn42D852 6410875KKn106297
Rond 7, som NS mot par 11, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
134 Ö= -620 3.0 11% 186 51.0%97K84EK102Kn542 105DKn652873E103
144D Ö-1 100 22.0 79% 208 53.0%65ED1097KD10853 EK989632E9762
Rond 8, som ÖV mot par 5, Bo Månsson - Sonja Christensson
151NT V= 90 14.0 50% 222 52.8%764KKn942K7EKn5 KKn5D10E109862109
163 N= -140 18.0 64% 240 53.5%DEK10762K1092D8 62DKn95Kn43Kn1053
Rond 9, som ÖV mot par 13, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
174 V-1 -50 9.0 32% 249 52.2%D10984D6K97D106 EKn52EKKn64KKn92
184 V-2 -100 10.0 36% 259 51.3%K1094EKn94K10876 6532K10853E987
Rond 10, som NS mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
194 N-1 -50 9.0 32% 268 50.3%EKn8762Kn75K105Kn KD10310927EK952
204D Ö-1 200 20.0 71% 288 51.4%Kn9864D76432K4 KD73K8EKn965D5
Rond 11, som ÖV mot par 6, Jan-Erik Olsson - Ulla Wästberg
214 Ö+2 480 24.0 86% 312 53.0%K7KDKn876352Kn6 E9652E10E6K1085
222 N+4 -230 24.0 86% 336 54.5%410863DKn8KKn942 Kn63DKn52K651083
Rond 12, som NS mot par 1, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
233NT S+2 660 24.0 86% 360 55.9%E1098Kn42EKn105KD KD2EKDD8108432
244 V+1 -450 14.0 50% 374 55.6%851063D10987532 Kn1096384Kn6EK62