Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 12/4 scr 2017-04-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

12/4 scr 2017-04-12

Partävling, 16 bord, 31 par. Antal brickor: 24. Medel: 335.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan-Erik Olsson - Ulla Wästberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 15, Göran Nyqvist - Peter Perulf
12 V= 110 17.0 61% 17 61.0%D2K84EDKnKKn1085 E9876Kn53109752
22NT S+2 -180 8.0 29% 25 45.0%10983D74D9K765 D5K9K6432D942
Rond 2, som ÖV mot par 4, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
32 N-2 100 11.0 39% 36 43.0%K542754K76KKn4 E7K9E10832E963
44 S= -620 19.0 68% 55 49.2%D84Kn102K92Kn984 39876854ED752
Rond 3, som ÖV mot par 11, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
54 Ö+2 480 22.0 79% 77 55.2%K9743675EK1042 EDKn6KD104963D7
64 Ö-1 -100 11.0 39% 88 52.5%ED10642K54ED84 K87109Kn63EKn1094
Rond 4, som NS mot par 8, Mikael Palade - Lennart Tenland
72 N+1 140 10.0 36% 98 50.1%K3ED10942Kn102D2 EKn75KKn9643KKn3
85 S= 400 24.0 86% 122 54.6%Kn298651095E1074 104EKDKn843KD52
Rond 5, som ÖV mot par 2, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
92 Ö+1 140 20.0 71% 142 56.4%Kn1094ED2K2ED72 D875K97647386
102 N+2 -170 11.0 39% 153 54.7%K765E7631074Kn8 Kn41052D5KD10754
Rond 6, som ÖV mot par 13, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
113NT S+1 -430 8.0 29% 161 52.4%Kn87532K7581065 D1010962EK54Kn32
123NT N-1 100 17.0 61% 178 53.1%EKn107EDKn42D852 6410875KKn106297
Rond 7, som ÖV mot par 16, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
133 Ö+1 170 15.0 54% 193 53.2%EKn4321097Kn9549 KD86E3D6KD876
142 Ö+1 110 19.0 68% 212 54.2%Kn874KD10832EKn4 DKn107432K5Kn654
Rond 8, som ÖV mot par 3, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
153 V= 110 16.0 57% 228 54.4%764KKn942K7EKn5 KKn5D10E109862109
163 N+1 -170 11.0 39% 239 53.4%DEK10762K1092D8 62DKn95Kn43Kn1053
Rond 9, som NS mot par 10, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
174 Ö-1 50 19.0 68% 258 54.3%K76397433E743 10852EDKn1085285
184 Ö-2 100 18.0 64% 276 54.8%EDKn86D92KD432 7D732EKn654Kn105
Rond 10, som NS mot par 1, Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall
194 N-1 -50 9.0 32% 285 53.6%EKn8762Kn75K105Kn KD10310927EK952
205D V-3 800 28.0 100% 313 56.0%Kn9864D76432K4 KD73K8EKn965D5
Rond 11, som NS mot par 9, Johan Erlandsson - Klas Bellander
214 Ö+2 -480 4.0 14% 317 54.0%DKn3542KD87743 10849Kn10943ED92
222 N+4 230 4.0 14% 321 52.1%EKD985E974EED 1072K1097432765
Rond 12, som NS mot par 14, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
233NT S+2 660 24.0 86% 345 53.6%E1098Kn42EKn105KD KD2EKDD8108432
244 V+1 -450 14.0 50% 359 53.5%851063D10987532 Kn1096384Kn6EK62