Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 12/4 scr 2017-04-12 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

12/4 scr 2017-04-12

Partävling, 16 bord, 31 par. Antal brickor: 24. Medel: 335.9.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bengt Rylander - Terezia Lagerman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 34, Zalman Puterman - Maria Tendler
13D N-2 -300 2.0 7% 2 7.0%K3E92K84ED976 Kn1054D107663432
22 S+1 140 6.0 21% 8 14.0%Kn764E86325Kn83 EK2Kn105EKn1087E10
Rond 2, Frirond
3  - 11.8 42% 19.8 23.3%DKn9EDKn106DKn1085 10863832954D72
4  - 11.8 42% 31.6 28.0%EK972K3Kn1076310 Kn1065ED54EDK63
Rond 3, som NS mot par 44, Jane Brändemar - Nina Nilsson
54 Ö+2 -480 6.0 21% 37.6 26.6%2E9752ED1084Kn9 1085Kn83KKn28653
65 Ö-1 100 17.0 61% 54.6 32.3%Kn8732752D6532 Kn953ED6K109K87
Rond 4, som ÖV mot par 45, Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan
73NT S+1 -630 6.0 21% 60.6 30.7%D273KD85109864 109864865E7E75
86D S-1 100 15.0 54% 75.6 33.6%D97643E326298 EK1085KDKn77Kn63
Rond 5, som ÖV mot par 37, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
93 V= 140 20.0 71% 95.6 37.8%Kn1094ED2K2ED72 D875K97647386
102 N+2 -170 11.0 39% 106.6 37.9%K765E7631074Kn8 Kn41052D5KD10754
Rond 6, som ÖV mot par 32, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
113NT N= -400 16.0 57% 122.6 39.6%Kn87532K7581065 D1010962EK54Kn32
123 Ö-1 -50 11.0 39% 133.6 39.6%EKn107EDKn42D852 6410875KKn106297
Rond 7, som NS mot par 41, Gun Bellander - Yvonne Tolf
133 Ö+1 -170 13.0 46% 146.6 40.1%97K84EK102Kn542 105DKn652873E103
143 Ö+1 -130 6.0 21% 152.6 38.7%65ED1097KD10853 EK989632E9762
Rond 8, som ÖV mot par 35, Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg
152 V+2 130 22.0 79% 174.6 41.4%764KKn942K7EKn5 KKn5D10E109862109
164 N= -420 2.0 7% 176.6 39.2%DEK10762K1092D8 62DKn95Kn43Kn1053
Rond 9, som ÖV mot par 43, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
173 Ö+1 170 26.0 93% 202.6 42.4%D10984D6K97D106 EKn52EKKn64KKn92
183 Ö= 140 25.0 89% 227.6 45.0%K1094EKn94K10876 6532K10853E987
Rond 10, som NS mot par 46, Mona Andersson - Christian Frisk
194 N-1 -50 9.0 32% 236.6 44.3%EKn8762Kn75K105Kn KD10310927EK952
203 V= -110 9.0 32% 245.6 43.7%Kn9864D76432K4 KD73K8EKn965D5
Rond 11, som ÖV mot par 36, Thomas Davy - Karen Nielsen
214 Ö= 420 2.0 7% 247.6 42.0%K7KDKn876352Kn6 E9652E10E6K1085
224 N+2 -480 9.0 32% 256.6 41.5%410863DKn8KKn942 Kn63DKn52K651083
Rond 12, som NS mot par 31, Agneta Johansson - Lars Svensson
236NT S-2 -200 2.0 7% 258.6 40.0%E1098Kn42EKn105KD KD2EKDD8108432
245 Ö= -400 24.0 86% 282.6 41.9%851063D10987532 Kn1096384Kn6EK62