Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Klas Bellander - Johan Erlandsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 18, Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund
13 N+1 130 32 73% 32 73.0%985EK762EKn985 632KKn104D5K762
23NT S+1 630 33 75% 65 74.0%EKn5Kn93K72K953 D1092E6ED63E76
Rond 2, som ÖV mot par 17, Helen Roos - Arne Bojesson
34 N+1 -450 29 66% 94 71.3%Kn1072D8E96Kn982 D85942107321053
42 V= 110 33 75% 127 72.2%2K310763765432 EK1093ED64D952
Rond 3, som NS mot par 16, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
53NT N+3 690 41 93% 168 76.4%E2KKn1042D82EKn9 D865E7EKn10D1065
64 Ö+1 -650 26 59% 194 73.5%D985874D94543 Kn1074632EK8692
Rond 4, som ÖV mot par 15, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
72 N-1 100 32 73% 226 73.4%E428E103DKn8752 KKn65K10964D493
85 V+1 480 31 70% 257 73.0%E10975KD10753E10 KDKn8622986429
Rond 5, som NS mot par 14, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
94 S+1 450 35 80% 292 73.8%EKDKnK8610K10542 6DKn9432E84873
103NT S+1 630 30 68% 322 73.2%4KDKn9EKD54E85 D10962E32Kn10963
Rond 6, som NS mot par 13, Ulf Öjing - Ulf Schjånberg
113 V+1 -170 10 23% 332 68.6%KKn625D632E1052 ED97964385496
123 N+1 170 40 91% 372 70.5%Kn983KD3Kn62DKn2 D765252EDE765
Rond 7, som NS mot par 24, Thomas Davy - Karen Nielsen
133NT Ö+2 -660 5 11% 377 65.9%Kn87643E10327E2 10Kn7641065D8764
144 V-1 50 33 75% 410 66.6%1042K987E952K6 954D108643EKn84
Rond 8, som ÖV mot par 23, Milan Korac - Bengt Nilsson
153 Ö+1 170 31 70% 441 66.8%D10653K9864K64 E8724K32EKn987
164 N= -420 17 39% 458 65.1%E3KKn962KKn10976 764ED1074D64210
Rond 9, som ÖV mot par 22, Gunnar Olsson - Jan Öhman
174 N+1 -450 2 5% 460 61.5%965EK98298D94 Kn7410572K106532
183 S-1 100 23 52% 483 61.0%5254EKn10843EKn8 K63KD102952D62
Rond 10, som NS mot par 21, Ulla Borgström - Monica Wester
194 N= 420 31 70% 514 61.5%DKn86D843210653 K5Kn1095EK62EK9
203 N+1 130 22 50% 536 60.9%97592KKnED10964 E862K103E64753
Rond 11, som NS mot par 20, Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel
213 V= -110 43 98% 579 62.7%10965D10732K10Kn2 K84E96DKn95295
223NT N+2 460 44 100% 623 64.4%D762KD95ED7Kn2 K4Kn10849832EKD
Rond 12, som NS mot par 19, Jane Brändemar - Nina Nilsson
232 Ö= -110 14 32% 637 63.0%E74D9K852D542 8658652D109E96
244 V-2 100 23 52% 660 62.5%EDKn1053KKn84862 610543E9653K53