Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Bonnie Clementsson - Jan Clementsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 24, Thomas Davy - Karen Nielsen
13D Ö-3 500 44 100% 44 100.0%985EK762EKn985 632KKn104D5K762
23NT S+1 630 33 75% 77 87.5%EKn5Kn93K72K953 D1092E6ED63E76
Rond 2, som NS mot par 23, Milan Korac - Bengt Nilsson
36 N-1 -50 2 5% 79 60.0%E63EKKn1065385K K947KDKn4ED764
41NT S+1 120 36 82% 115 65.5%865872Kn84EKn108 DKn74Kn1095EKKD9
Rond 3, som NS mot par 22, Gunnar Olsson - Jan Öhman
53NT N+1 630 17 39% 132 60.2%E2KKn1042D82EKn9 D865E7EKn10D1065
63NT V+3 -690 10 23% 142 54.0%D985874D94543 Kn1074632EK8692
Rond 4, som NS mot par 21, Ulla Borgström - Monica Wester
73 Ö-1 100 22 50% 164 53.4%DED2Kn9872EK106 109873Kn753K654
85D V= -650 5 11% 169 48.1%3EKn94DKn103KKn64 486K75ED87532
Rond 5, som ÖV mot par 20, Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel
94 S+1 -450 9 20% 178 45.0%97543E5KKn6Kn96 1082107D97532ED
103NT S= -600 28 64% 206 46.9%KKn853862Kn10972 E710754386KD74
Rond 6, som NS mot par 19, Jane Brändemar - Nina Nilsson
112 Ö= -110 31 70% 237 49.0%KKn625D632E1052 ED97964385496
122 S= 110 14 32% 251 47.6%Kn983KD3Kn62DKn2 D765252EDE765
Rond 7, som ÖV mot par 18, Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund
133NT Ö+1 630 24 55% 275 48.2%EK52K95K83K53 D9D8EDKn942Kn109
144 Ö= 420 35 80% 310 50.4%EKn86E53KKn71097 KD73DKn1062D532
Rond 8, som NS mot par 17, Helen Roos - Arne Bojesson
154 S-1 -100 26 59% 336 51.0%Kn9ED8763D105103 K4Kn10952EKn7D52
164 N+1 450 37 84% 373 53.1%DKn109528753E85 K853E8KDKn9432
Rond 9, som NS mot par 16, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
173NT S+1 430 36 82% 409 54.8%KD2DKn76DKn6537 E108343EK104EKn8
183 N-2 -200 1 2% 410 51.8%DKn87EKn9K77543 E10948763D6K109
Rond 10, som NS mot par 15, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
194 S= 420 31 70% 441 52.8%DKn86D843210653 K5Kn1095EK62EK9
202 Ö-1 100 14 32% 455 51.8%97592KKnED10964 E862K103E64753
Rond 11, som ÖV mot par 14, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
213NT V+1 430 40 91% 495 53.6%EKn73Kn85E86443 D2K473EKD10876
224 N= -420 15 34% 510 52.7%EKn109E63KKn106103 8537254987654
Rond 12, som ÖV mot par 13, Ulf Öjing - Ulf Schjånberg
234 Ö-1 -100 20 45% 530 52.4%KDKn1092107Kn76KKn 3EKKn43E4310873
243 Ö= 140 37 84% 567 53.7%K987EKDKn67EDKn 429872D10210974