Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 22, Gunnar Olsson - Jan Öhman
13 N+1 130 32 73% 32 73.0%985EK762EKn985 632KKn104D5K762
23NT S+1 630 33 75% 65 74.0%EKn5Kn93K72K953 D1092E6ED63E76
Rond 2, som NS mot par 21, Ulla Borgström - Monica Wester
36 N-1 -50 2 5% 67 51.0%E63EKKn1065385K K947KDKn4ED764
42 V-2 200 43 98% 110 62.8%865872Kn84EKn108 DKn74Kn1095EKKD9
Rond 3, som NS mot par 20, Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel
54 N+2 680 38 86% 148 67.4%E2KKn1042D82EKn9 D865E7EKn10D1065
64 Ö+2 -680 20 45% 168 63.7%D985874D94543 Kn1074632EK8692
Rond 4, som ÖV mot par 19, Jane Brändemar - Nina Nilsson
73 Ö-1 -100 22 50% 190 61.7%E428E103DKn8752 KKn65K10964D493
85 Ö+1 480 31 70% 221 62.8%E10975KD10753E10 KDKn8622986429
Rond 5, som NS mot par 18, Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund
94 S= 420 21 48% 242 61.1%EKDKnK8610K10542 6DKn9432E84873
103NT S+1 630 30 68% 272 61.8%4KDKn9EKD54E85 D10962E32Kn10963
Rond 6, som ÖV mot par 17, Helen Roos - Arne Bojesson
114 V= 420 42 95% 314 64.8%85KDKn8KKn9Kn843 1043E1072E107KD7
123 S= -140 18 41% 332 62.8%10Kn987K9875483 EK4E1064103K1094
Rond 7, som NS mot par 16, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
133NT Ö+2 -660 5 11% 337 58.8%Kn87643E10327E2 10Kn7641065D8764
144 Ö= -420 9 20% 346 56.1%1042K987E952K6 954D108643EKn84
Rond 8, som NS mot par 15, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
154 S-1 -100 26 59% 372 56.3%Kn9ED8763D105103 K4Kn10952EKn7D52
164 N+1 450 37 84% 409 58.0%DKn109528753E85 K853E8KDKn9432
Rond 9, som NS mot par 14, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
173NT S+1 430 36 82% 445 59.4%KD2DKn76DKn6537 E108343EK104EKn8
182 Ö+1 -110 13 30% 458 57.8%DKn87EKn9K77543 E10948763D6K109
Rond 10, som ÖV mot par 13, Ulf Öjing - Ulf Schjånberg
194 N= -420 13 30% 471 56.3%E109436DKn107572 72EK79843DKn84
20Pass 37 84% 508 57.7%KEKn874D8753Kn8 DKn1043D651092K2
Rond 11, som ÖV mot par 24, Thomas Davy - Karen Nielsen
213NT Ö= 400 32 73% 540 58.4%EKn73Kn85E86443 D2K473EKD10876
224 S-1 50 37 84% 577 59.6%EKn109E63KKn106103 8537254987654
Rond 12, som NS mot par 23, Milan Korac - Bengt Nilsson
234 Ö-1 100 24 55% 601 59.4%E74D9K852D542 8658652D109E96
244 Ö-2 100 23 52% 624 59.1%EDKn1053KKn84862 610543E9653K53