Kommande tävlingar
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Bengt Rylander - Terezia Lagerman

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 16, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
12 S+1 110 21 62% 21 62.0%DKn942ED968524 658KKn9763EKKn5
24 S-1 -100 9 26% 30 44.0%EKn86543292E5Kn 7KDKn8743KD1065
Rond 2, som ÖV mot par 11, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
34 N-2 100 32 94% 62 60.7%EK9KKn5K8721052 DKn2984964K976
41NT Ö= 90 10 29% 72 52.8%Kn62EK53ED54105 10743D10Kn10DKn974
Rond 3, som NS mot par 18, Louise Grandinsson - Marianne Öhman
54 N+2 170 29 85% 101 59.2%876210Kn5ED8532 10EDKn5EK9310974
66 S+1 940 31 91% 132 64.5%E104E8D10987ED8 K9654EK654395
Rond 4, som ÖV mot par 10, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
72 V-1 -100 11 32% 143 59.9%1038764D2EDKn95 DKn854232EK856
81 Ö+1 110 16 47% 159 58.2%103KD10852E5EK10 876573K976962
Rond 5, som ÖV mot par 15, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
92 Ö+1 110 19 56% 178 58.0%E541042E10876D4 K2Kn865KD42E107
101NT V= 90 9 26% 187 54.8%K1098KKn429K876 E2E85E108421043
Rond 6, som ÖV mot par 13, Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr
115 S= -400 13 38% 200 53.3%E8654K1052KD64 9732ED73Kn9Kn42
123NT S+2 -660 3 9% 203 49.6%87654610864973 ED93KKn94327104
Rond 7, som NS mot par 5, Stig Unoson - Ulla Wästberg
133NT Ö= -600 26 76% 229 51.6%9410952986D832 D1053Kn7D1072EKn7
143 N-1 -50 8 24% 237 49.6%EDKKn10864EKnE104 K94359854D872
Rond 8, som ÖV mot par 7, Monica Gilhorn - Mona Berge
154 N-1 100 23 68% 260 50.9%E98108E97543E5 D3D632D102Kn763
161NT V= 90 20 59% 280 51.4%864E54383E1074 E10Kn98EK954DKn6
Rond 9, som NS mot par 1, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
173NT S+1 430 11 32% 291 50.2%EKn1098DD53D752 K5EK103EK1041098
183 V= -140 7 21% 298 48.6%DKn10842E1086543 9854E374EKKn98
Rond 10, som ÖV mot par 17, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
192 Ö= 90 17 50% 315 48.7%KnKD2DKn82ED1094 D768543E53K85
203 Ö-2 -200 7 21% 322 47.3%K1086K2EKKn92E4 DKn4D9874365109
Rond 11, som ÖV mot par 14, Jane Brändemar - Nina Nilsson
212 Ö-3 -150 5 15% 327 45.8%EK72K432EKn965 D10985D87543107
222 Ö= 110 30 88% 357 47.7%32EK7643Kn98107 E54DKnD754DKn64
Rond 12, som NS mot par 2, Rolf Bergström - Christer Löfgren
234 N= 130 9 26% 366 46.7%10972EEDKn9743Kn EK54396310K874
243 S-1 -50 16 47% 382 46.8%E1096D8EKn85EDKn DKn21052K1094375