Kommande tävlingar
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Partävling, 18 bord, 36 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.0.

Privatprotokoll för Jane Brändemar - Nina Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 8, Milan Korac - Bengt Nilsson
13 S= 110 21 62% 21 62.0%DKn942ED968524 658KKn9763EKKn5
25 S-1 -100 9 26% 30 44.0%EKn86543292E5Kn 7KDKn8743KD1065
Rond 2, som ÖV mot par 9, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
32NT N+1 -150 14 41% 44 43.0%EK9KKn5K8721052 DKn2984964K976
41NT N+1 -120 2 6% 46 33.8%Kn62EK53ED54105 10743D10Kn10DKn974
Rond 3, som NS mot par 10, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
54 N+1 150 21 62% 67 39.4%876210Kn5ED8532 10EDKn5EK9310974
65 N+2 440 10 29% 77 37.7%E104E8D10987ED8 K9654EK654395
Rond 4, som NS mot par 11, Lars G Svensson - Kerstin Degermark
7Pass 19 56% 96 40.3%K6K9Kn10976K1087 E97EDKn10543432
82 Ö+1 -140 7 21% 103 37.9%KKn42KnKn4328543 ED9E964D108DKn7
Rond 5, som NS mot par 12, Rutger Persson - Claes Nilsson
93 Ö+1 -130 7 21% 110 36.0%DKn10873939Kn982 96EKD7Kn53K653
101 Ö+1 -110 12 35% 122 35.9%DKn5476KDKn75ED 763D109363Kn952
Rond 6, som NS mot par 1, Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö
113 S+2 150 13 38% 135 36.1%KD10Kn986E108583 Kn4732EKD109765
125 S+1 620 16 47% 151 37.0%Kn102E107K52EKD2 KD85EDKn93Kn865
Rond 7, som NS mot par 2, Rolf Bergström - Christer Löfgren
133NT Ö= -600 26 76% 177 40.0%9410952986D832 D1053Kn7D1072EKn7
143 N-2 -100 1 3% 178 37.4%EDKKn10864EKnE104 K94359854D872
Rond 8, som NS mot par 3, Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard
153 N= 140 26 76% 204 39.9%Kn1062KKn9KKn6842 K754E7548KD109
161NT V+2 -150 1 3% 205 37.6%D97K7Kn10629853 KKn532D1062D7K2
Rond 9, som ÖV mot par 4, Ulla Borgström - Monica Wester
174 S= -130 33 97% 238 41.1%74329874Kn97E3 D6Kn652862KKn64
184 V-2 -100 7 21% 245 40.0%EK10675KKn2D1062 DKn732K96D9375
Rond 10, som ÖV mot par 5, Stig Unoson - Ulla Wästberg
192 S= -110 6 18% 251 38.8%KnKD2DKn82ED1094 D768543E53K85
203D Ö-2 -500 2 6% 253 37.2%K1086K2EKKn92E4 DKn4D9874365109
Rond 11, som NS mot par 6, Bengt Rylander - Terezia Lagerman
212 Ö-3 150 29 85% 282 39.5%Kn854EDKn106EK96 9637Kn102KD8432
222 Ö= -110 4 12% 286 38.2%KKn9782K1062K82 D10861095E3E953
Rond 12, som NS mot par 7, Monica Gilhorn - Mona Berge
234 S+1 650 31 91% 317 40.5%10972EEDKn9743Kn EK54396310K874
243 V-2 100 27 79% 344 42.1%E1096D8EKn85EDKn DKn21052K1094375