Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Söndag 5/2 scrach 2017-02-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 5/2 scrach 2017-02-05

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 16, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
14 S+1 -450 4 18% 4 18.0%ED96D3K9872K8 Kn10532545Kn10974
23D Ö-1 -100 14 64% 18 41.0%EKn103ED8842Kn52 KD87629757D98
Rond 2, som NS mot par 15, Bodil Wikström - Ulla Lundström
33NT N-1 -50 5 23% 23 35.0%K97D6E10972Kn98 ED53KKn9736K63
42 N+1 140 14 64% 37 42.2%E95EKKn10854Kn9D D106210875KKn632
Rond 3, som ÖV mot par 14, Olle Persson - Stefan Eriksson
52 S= -110 3 14% 40 36.6%Kn104D105K1065Kn42 95E96E94EK1093
64 Ö+1 650 19 86% 59 44.8%ED8763KDE75109 954E52KD32Kn72
Rond 4, som NS mot par 13, Mari Segerberg - Kent Hermansson
74 N-2 -200 4 18% 63 41.0%ED654E1072108109 K95EK9DKn86542
81 V+1 -90 14 64% 77 43.9%EDKn73E9653Kn86 63K648742ED75
Rond 5, som NS mot par 24, Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr
96NT Ö-1 100 15 68% 92 46.6%Kn1097Kn7597K1084 E51098641065Kn53
103NT V+1 -630 6 27% 98 44.6%DKn99852ED10726 632E6365Kn8742
Rond 6, som NS mot par 23, Hans Henrik Ramel - Johan Dieden
114 S-2 -100 8 36% 106 43.8%DKn2EKn10442EDKn5 E1063KD2E109643
123 S-1 -100 10 45% 116 43.9%KDE9743DKn76E7 Kn95Kn8K10953532
Rond 7, som ÖV mot par 22, Ann Lilliengren - Louise Grandinsson
134 N+2 -680 2 9% 118 41.2%Kn5D652975D974 82843EKnEK8653
143 Ö+1 170 11 50% 129 41.9%KD97653E3108K8 10KKn4E6542Kn1093
Rond 8, som ÖV mot par 21, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
152 Ö= 110 4 18% 133 40.3%DKn10973D107ED3E 86EKn4275DKn952
161 N+4 -200 11 50% 144 40.9%Kn3Kn7497KDKn865 D875463K1032E3
Rond 9, som NS mot par 20, Dennis Alsensjö - Ingegerd Jeppsson
173NT N+1 430 8 36% 152 40.6%EKE865K106EKD5 D4K1092D5Kn10962
184 S+1 650 11 50% 163 41.1%KD9D64E54E743 EEK97321062D62
Rond 10, som NS mot par 19, Arne Dahlberg - Maj-Louise Dahlberg
192 V+1 -140 6 27% 169 40.4%932Kn8K942K865 Kn1075D74E10EDKn3
205 Ö-3 300 20 91% 189 42.9%EK8432EKn37498 975K764KDKn8D5
Rond 11, som NS mot par 18, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
214 N= 620 2 9% 191 41.3%E7ED863KKn10654 53KKn9732EKn2D2
222 V+2 -130 3 14% 194 40.0%E102EKn952D4D103 KKn854310953K98
Rond 12, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
234 V+2 -680 4 18% 198 39.1%87EKDKn973DKn83 642876108EK1096
243NT V= -400 0 0% 198 37.5%ED87546294763 Kn93D10953K3K102