Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Söndag 5/2 scrach 2017-02-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 5/2 scrach 2017-02-05

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Magnus Friberg - Mats Ryderheim

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist
12 S+3 200 8 36% 8 36.0%K87KKn72D104632 4E10986EKn63ED5
23 V-2 100 8 36% 16 36.0%94EKD653EK1076 5KKn106432Kn10943
Rond 2, som NS mot par 20, Dennis Alsensjö - Ingegerd Jeppsson
33NT N= 400 17 77% 33 49.7%K97D6E10972Kn98 ED53KKn9736K63
42 N= 110 6 27% 39 44.0%E95EKKn10854Kn9D D106210875KKn632
Rond 3, som ÖV mot par 19, Arne Dahlberg - Maj-Louise Dahlberg
52 N-1 100 14 64% 53 48.0%Kn104D105K1065Kn42 95E96E94EK1093
64 Ö= 620 11 50% 64 48.3%ED8763KDE75109 954E52KD32Kn72
Rond 4, som ÖV mot par 18, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
72 S+3 -150 7 32% 71 46.0%KKn87D843Kn43K7 10932Kn6D7652E3
85D N-3 500 22 100% 93 52.8%975421098521032 KKn108EDKDKn10K94
Rond 5, som NS mot par 17, Stig Unoson - Ulla Wästberg
96NT Ö-2 200 20 91% 113 57.0%Kn1097Kn7597K1084 E51098641065Kn53
103NT Ö+1 -630 6 27% 119 54.0%DKn99852ED10726 632E6365Kn8742
Rond 6, som NS mot par 16, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
114 S-2 -100 8 36% 127 52.4%DKn2EKn10442EDKn5 E1063KD2E109643
122 N= 110 21 95% 148 55.9%KDE9743DKn76E7 Kn95Kn8K10953532
Rond 7, som NS mot par 15, Bodil Wikström - Ulla Lundström
134 N+1 650 12 55% 160 55.8%ED1043KKn97KD6Kn K976E10108432102
144 Ö= -420 2 9% 162 52.5%EKn29862KKn7E54 84D1075D93D762
Rond 8, som NS mot par 14, Olle Persson - Stefan Eriksson
154 Ö-2 100 22 100% 184 55.7%542K9865Kn9K108 EK3K1086427643
164 N+1 450 18 82% 202 57.3%62K10985EDKn869 EK109ED25410742
Rond 9, som ÖV mot par 13, Mari Segerberg - Kent Hermansson
173NT N+1 -430 14 64% 216 57.7%10765D743E7283 Kn9832KnKn984374
184 S+1 -650 11 50% 227 57.3%764385Kn987Kn85 Kn10852Kn10KD3K109
Rond 10, som NS mot par 24, Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr
193 V+1 -170 0 0% 227 54.3%932Kn8K942K865 Kn1075D74E10EDKn3
202 N+1 140 18 82% 245 55.6%EK8432EKn37498 975K764KDKn8D5
Rond 11, som ÖV mot par 23, Hans Henrik Ramel - Johan Dieden
214 S+1 -650 10 45% 255 55.1%Kn10862101065E873 KD9454KD98749
222 V= 90 11 50% 266 54.9%97643K106E7642 DD87KKn8762EKn5
Rond 12, som NS mot par 22, Ann Lilliengren - Louise Grandinsson
235 V= -650 10 45% 276 54.5%87EKDKn973DKn83 642876108EK1096
243 Ö+1 -130 9 41% 285 53.9%ED87546294763 Kn93D10953K3K102