Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Söndag 5/2 scrach 2017-02-05 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag 5/2 scrach 2017-02-05

Partävling, 12 bord, 24 par. Antal brickor: 24. Medel: 264.0.

Privatprotokoll för Hans Henrik Ramel - Johan Dieden

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
12 S+2 -170 18 82% 18 82.0%ED96D3K9872K8 Kn10532545Kn10974
24 V-1 -50 20 91% 38 86.5%EKn103ED8842Kn52 KD87629757D98
Rond 2, som ÖV mot par 12, Annika Nivestam - Lotta Lundberg
33NT S-1 50 17 77% 55 83.3%Kn8642E8D54D74 1010542KKn83E1052
43 N= -140 8 36% 63 71.5%KKn87D97KD6E108 43632E4329754
Rond 3, som ÖV mot par 1, Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson
52 S-1 100 14 64% 77 70.0%Kn104D105K1065Kn42 95E96E94EK1093
64 Ö+1 650 19 86% 96 72.7%ED8763KDE75109 954E52KD32Kn72
Rond 4, som ÖV mot par 7, Jan Eriksson - Jane Girdo
74 N-2 200 18 82% 114 74.0%KKn87D843Kn43K7 10932Kn6D7652E3
81 V-1 -50 2 9% 116 65.9%975421098521032 KKn108EDKDKn10K94
Rond 5, som ÖV mot par 2, Ove Thörnblad - Inger Bengtsson
93NT V+2 660 21 95% 137 69.1%KD6D2KD842976 8432EK3EKn3ED2
103NT V+1 630 16 73% 153 69.5%1087K7Kn983KD109 EK54DKn104K4E53
Rond 6, som ÖV mot par 8, Adam Wasserstrom - Karin Eresund
114 S-2 100 14 64% 167 69.0%9875KD9875K72 K8754963Kn63108
123 S-1 100 12 55% 179 67.8%86352842DKn1094 E10742KD106EK86
Rond 7, som NS mot par 3, Bibi Jönsson - Willy Landgren
134 N+1 650 12 55% 191 66.8%ED1043KKn97KD6Kn K976E10108432102
144D Ö-1 100 22 100% 213 69.2%EKn29862KKn7E54 84D1075D93D762
Rond 8, som NS mot par 9, Marie Möncke - Carl-Johan Möncke
152 Ö+2 -170 8 36% 221 67.0%542K9865Kn9K108 EK3K1086427643
164 N+2 480 21 95% 242 68.8%62K10985EDKn869 EK109ED25410742
Rond 9, som ÖV mot par 4, Gunlis Åberg - Ulla Öberg
173NT N+2 -460 5 23% 247 66.1%10765D743E7283 Kn9832KnKn984374
184 S+1 -650 11 50% 258 65.2%764385Kn987Kn85 Kn10852Kn10KD3K109
Rond 10, som NS mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
192NT N-1 -50 11 50% 269 64.4%932Kn8K942K865 Kn1075D74E10EDKn3
204 N-1 -100 8 36% 277 63.0%EK8432EKn37498 975K764KDKn8D5
Rond 11, som NS mot par 5, Magnus Friberg - Mats Ryderheim
214 S+1 650 12 55% 289 62.6%E7ED863KKn10654 53KKn9732EKn2D2
222 V= -90 11 50% 300 62.0%E102EKn952D4D103 KKn854310953K98
Rond 12, som ÖV mot par 11, Björn Karlsson - Ann Bomark
235 V+1 680 18 82% 318 62.9%E3Kn10954324752 KDKn1095EKD6524
243NT V-2 -100 1 5% 319 60.5%6K8ED10862ED54 K102EKn74Kn75Kn98