Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 1/2 scratch 2017-02-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

1/2 scratch 2017-02-01

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 35, Mona Andersson - Nina Nilsson
17NT Ö= 1520 32.0 76% 32 76.0%EKD82Kn2K102EK2 Kn7EKDEDKn74Kn96
22 V+1 140 21.0 50% 53 63.0%E10642D6432Kn98 DKn75K5EK610643
Rond 2, som ÖV mot par 41, Agneta Johansson - Lars Svensson
32 Ö= 90 14.0 33% 67 53.0%DKn107K710973K65 963EDKn4KKn4D84
42 N-1 100 18.0 43% 85 50.5%KD98DKn108E72E3 7E76495D98652
Rond 3, som ÖV mot par 36, Anitha Lindgren - Marian Krook
53D S-2 500 31.0 74% 116 55.2%KKn93275EKn10943 EKn109548EKn10983
62NT V-1 -100 15.0 36% 131 52.0%Kn54974232D1072 D97EK6EK1098E3
Rond 4, som ÖV mot par 42, Zalman Puterman - Maria Tendler
72 S+3 -200 37.0 88% 168 57.1%K732654E32953 10865107DKn976E2
84 V-1 -50 28.0 67% 196 58.4%8432D75EKDKn87 KKn76EK692K962
Rond 5, som ÖV mot par 31, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
91NT S-1 50 30.0 71% 226 59.8%1095Kn649754EKKn Kn2E72EKn862872
102 Ö-2 -200 2.0 5% 228 54.3%EK78632KnKn10942 9532K74ED4876
Rond 6, som NS mot par 37, Sven Grahn - Wiveca Lindström
115 V+1 -480 16.0 38% 244 52.8%9631096263D1094 EKDKn8744D7852
123 N-1 -100 4.0 10% 248 49.2%632EKDKn8K6533 E10751062D4Kn1064
Rond 7, som ÖV mot par 32, Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson
135 V-2 -200 10.0 24% 258 47.3%K952EKn2E10964D E8664K53E10952
143NT V+2 460 24.0 57% 282 48.0%K1096473EEDKn72 3EDKn52K854K84
Rond 8, som NS mot par 38, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
153NT Ö-1 50 31.0 74% 313 49.7%103K10729543E105 KKn865DKnKnD8432
164 V+1 -650 5.0 12% 318 47.4%9861076Kn72DKn109 D7E984E6K7643
Rond 9, som NS mot par 33, Karin Andrée - Agneta Dunemark
174D V-3 500 37.0 88% 355 49.8%E965E5265K653 103K6EKn9873ED4
183NT Ö+1 -430 24.0 57% 379 50.2%D832D87975328 106K1032104K6542
Rond 10, som ÖV mot par 39, Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman
193NT N-1 50 32.0 76% 411 51.5%Kn1072DKnKn1039763 E69865E754DKn10
204 N= -620 12.0 29% 423 50.4%D9KD310975KKn105 8647432ED9764
Rond 11, som ÖV mot par 34, Thomas Davy - Karen Nielsen
213 V= 110 20.0 48% 443 50.3%432Kn10Kn7EKKn864 EKn9885EKD8632
224 N= -420 6.0 14% 449 48.6%Kn6E1082976D764 1095KD73E854Kn9
Rond 12, som ÖV mot par 40, Lars-Åke Larsmyr - Ann-Christin Quist
233NT Ö+1 630 40.0 95% 489 50.7%D9KD2KD63Kn1095 KKn753EKn754643
243 N-2 100 33.0 79% 522 51.8%E2K963DKn32E43 Kn984ED10974952