Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » 30/1 scr 2017-01-30 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

30/1 scr 2017-01-30

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Hanna Lewandowski - Christina Leander

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Bibi Jönsson - Willy Landgren
13NT Ö= -400 0.0 0% 0 0.0%876K84E82ED43 1095372D643Kn102
23 N= 140 19.0 50% 19 25.0%D85EKn962D8K42 106K10KKn954ED97
Rond 2, som ÖV mot par 6, Bo Cnattingius - Ingela Roos
34 N-2 100 38.0 100% 57 50.0%98732Kn910631063 EK104E63D75D84
43 S+1 -170 29.0 76% 86 56.5%K53532Kn752Kn85 109642864E8ED10
Rond 3, som NS mot par 7, Lars Persson - Olov Hägerfors
53 N= 140 29.0 76% 115 60.4%Kn10K108764E103Kn6 765432ED965K7
63 N-1 -50 28.0 74% 143 62.7%Kn932KDKn86E954 E86584E958632
Rond 4, som ÖV mot par 8, Mats Holm - Svante Berglund
74 S-1 100 24.3 64% 167.3 62.9%65Kn6EDKnK109432 E97K1053283286
82 N-2 100 27.4 72% 194.7 64.0%8ED10861062K1042 D9763454ED983
Rond 5, som NS mot par 9, Ulf Ohlsson - Marianne Olsson
94 V= -130 21.0 55% 215.7 63.0%1094D848K98752 DKn7K75373ED104
104D V-2 500 35.0 92% 250.7 65.9%E76542Kn2K94D10 KDEK10878Kn7542
Rond 6, som NS mot par 2, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
11  A+ 23.2 61% 273.9 65.5%K873D1096Kn103107 D1094K86EKn9652
12  A+ 23.2 61% 297.1 65.1%KD764E987K2D4 10851062EDKn109E2
Rond 7, som ÖV mot par 11, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
133NT S+3 -690 3.0 8% 300.1 60.7%D10652955421082 K4K107437K9654
144 N-1 50 31.0 82% 331.1 62.2%KKn874D1073D543 ED761032Kn62E76
Rond 8, som NS mot par 12, Karen Nielsen - Berit Linse
153NT Ö-5 250 38.0 100% 369.1 64.7%KnK9842EK3KKn42 107635Kn10965493
163NT Ö= -600 29.0 76% 398.1 65.4%Kn87EKn831086K76 1065325422E1084
Rond 9, som NS mot par 1, Marianne Wästberg - Irma Romare
171NT N+1 120 25.0 66% 423.1 65.5%D73D105EKD9E95 109526Kn1087DKn43
185 N= 600 27.0 71% 450.1 65.8%KnEK9Kn8752EK75 D98435KD106432
Rond 10, som NS mot par 2, Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson
193NT N+1 430 38.0 100% 488.1 67.6%KD876254KD786 53EKD92643ED7
204 Ö+1 -650 12.0 32% 500.1 65.8%KD754KKn1094Kn63 Kn106310ED73D972
Rond 11, som NS mot par 3, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
211NT Ö-1 50 5.0 13% 505.1 63.3%K952K8Kn10108765 DKn107E73EK7624
223NT S+1 430 26.0 68% 531.1 63.5%EKn73D109D862ED 862EK652E73K4
Rond 12, som NS mot par 4, Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad
235 S-2 -200 13.0 34% 544.1 62.2%853K1076E97654 109ED65431074310
244 S+1 450 13.0 34% 557.1 61.0%EKn2Kn86EKn86965 D4EKD5252EDKn3