Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 478.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Mats Holm - Anders Edstrand

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Björn Klefbohm - Hans Henrik Ramel
14D Ö-1 100 12.0 30% 12 30.0%K108D97DKn62K82 53Kn108654EK7ED
23 S-1 -100 9.0 23% 21 26.5%E95K83987EKDKn KD10295421041053
Rond 2, som NS mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
32 S+1 140 32.0 80% 53 44.3%D1082D10696K752 KKn9654KKnE54Kn10
43 V-1 100 38.0 95% 91 57.0%65K2E875Kn10985 DKn10310641096K63
Rond 3, som ÖV mot par 1, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
51NT N-2 200 34.0 85% 125 62.6%D532Kn64D109865 109EK107E72EDKn4
63NT V+1 630 38.0 95% 163 68.0%84E10872D2KKn73 EK54Kn9874ED94
Rond 4, som NS mot par 7, Helena Cewers - Helen Lundin
73 N= 110 22.0 55% 185 66.1%2Kn7D102K1097654 E109654E10853EKn
84 N-1 -50 26.0 65% 211 66.0%K3E86543D8E62 E8Kn9725Kn109874
Rond 5, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
93NT Ö-1 -100 8.0 20% 219 60.9%E87D82EDKn96D4 DKn2K107654K1087
103NT V+2 660 34.0 85% 253 63.3%ED72Kn1053Kn5KKn8 K4ED4E732D1097
Rond 6, som ÖV mot par 8, H.O. Thulin - Arne Hansson
112 V-1 -50 30.0 75% 283 64.4%KKn769542E7E42 532ED108963263
121NT S+1 -120 14.0 35% 297 61.9%75K8732K96E83 E863E65Kn410975
Rond 7, som ÖV mot par 3, Marianne Wästberg - Irma Romare
135 V= 650 25.0 63% 322 62.0%EKn3KD5ED3KKn95 D10865429375E3
142 V= 110 31.0 78% 353 63.1%K53D1043Kn3EK109 E102Kn765K754D6
Rond 8, som ÖV mot par 9, Lars Persson - Olov Hägerfors
153 S+1 -130 12.0 30% 365 60.9%9873542KD543D KKn105K106372E95
161 S+2 -140 28.0 70% 393 61.5%98632D5Kn1073Kn3 EKKn983D654D106
Rond 9, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
173 V= 110 31.0 78% 424 62.5%KKn1085D86743106 DE9KKn9865EKn85
184 V= 420 27.0 68% 451 62.8%DKnD9864437432 EK109732E1036E6
Rond 10, som NS mot par 10, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
193NT Ö+1 -630 14.0 35% 465 61.3%987D1085D65K83 Kn52K2K10747642
205D V-2 500 34.0 85% 499 62.5%Kn9853ED83ED64 842EDK10765295
Rond 11, som NS mot par 5, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
214 S= 620 38.0 95% 537 64.0%KD42E4EKn97E102 Kn1098510K849654
224 S= 420 29.0 73% 566 64.5%3E763D943E1042 ED10K1095EKn10Kn95
Rond 12, som ÖV mot par 11, Grete Derand - Susanne Ramel
236 S= -1430 9.0 23% 575 62.7%D97654107109843 Kn532Kn62D643E6
242 Ö+1 140 29.0 73% 604 63.1%Kn32E105ED3E983 1065D9862KKn544