Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 478.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Ulf Ohlsson - Marianne Olsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
14 Ö-4 200 20.0 50% 20 50.0%K108D97DKn62K82 53Kn108654EK7ED
22 Ö= -90 14.0 35% 34 42.5%E95K83987EKDKn KD10295421041053
Rond 2, som ÖV mot par 21, Björn Klefbohm - Hans Henrik Ramel
33 S-1 50 26.0 65% 60 50.0%73E983Kn1083ED4 E7542KD729863
43NT Ö+2 660 24.0 60% 84 52.5%E94EDKn875DKn22 K87293K43ED74
Rond 3, som NS mot par 19, Yvonne Tolf - Jeanette Svensson
52NT N-2 -200 6.0 15% 90 45.0%EK8D95K1083K72 Kn764832Kn96543
62NT V+2 -180 8.0 20% 98 40.8%DKn63293K1031086 1097KDKn65E6552
Rond 4, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
73 V-3 -300 9.0 23% 107 38.3%KDKn3D64987D83 87K9532EKKn642
83 V+1 130 23.0 58% 130 40.8%Kn10654KD10Kn42KD D972EK10976353
Rond 5, som ÖV mot par 1, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
92 V+1 140 20.0 50% 150 41.8%E87D82EDKn96D4 DKn2K107654K1087
102 Ö+1 140 6.0 15% 156 39.1%ED72Kn1053Kn5KKn8 K4ED4E732D1097
Rond 6, som ÖV mot par 7, Helena Cewers - Helen Lundin
112 Ö-1 -50 30.0 75% 186 42.4%KKn769542E7E42 532ED108963263
121NT S+2 -150 7.0 18% 193 40.3%75K8732K96E83 E863E65Kn410975
Rond 7, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
134 V-1 -100 8.0 20% 201 38.8%EKn3KD5ED3KKn95 D10865429375E3
142 V-2 -100 10.0 25% 211 37.8%K53D1043Kn3EK109 E102Kn765K754D6
Rond 8, som NS mot par 8, H.O. Thulin - Arne Hansson
153 Ö-3 150 36.0 90% 247 41.3%ED62Kn987Kn101076 4EDE986KKn8432
162NT N-2 -100 1.0 3% 248 38.9%K107E1072EK9274 DKn54648EK9852
Rond 9, som NS mot par 3, Marianne Wästberg - Irma Romare
173NT V-1 50 24.0 60% 272 40.1%972K42EDKD932 E643Kn1075310274
184 V= -420 13.0 33% 285 39.7%54Kn72D109521098 86K5EKKn87KDKn5
Rond 10, som ÖV mot par 9, Lars Persson - Olov Hägerfors
192 Ö+1 140 2.0 5% 287 37.9%K104E743E2E1095 ED63Kn96Kn983DKn
202 V+1 140 30.0 75% 317 39.8%D1095KKn7642Kn72 EK76310Kn94K1083
Rond 11, som NS mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
214 N-1 -100 10.0 25% 327 39.0%KD42E4EKn97E102 Kn1098510K849654
224 S= 420 29.0 73% 356 40.6%3E763D943E1042 ED10K1095EKn10Kn95
Rond 12, som ÖV mot par 10, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
235 S+1 -680 22.0 55% 378 41.2%D97654107109843 Kn532Kn62D643E6
242 V= 110 20.0 50% 398 41.6%Kn32E105ED3E983 1065D9862KKn544