Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Partävling, 22 bord, 43 par. Antal brickor: 24. Medel: 478.8.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Adam Wasserstrom - Karin Eresund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 1, Margareta Levinsohn - Barbro Fahl
13 Ö-1 -50 36.0 90% 36 90.0%EDKn97642105Kn54 EK329843109763
23 Ö-1 -50 19.0 48% 55 69.0%8636EKDKn53294 Kn74EDKn10768762
Rond 2, som NS mot par 7, Helena Cewers - Helen Lundin
34 S-2 -100 2.0 5% 57 47.7%D1082D10696K752 KKn9654KKnE54Kn10
44 Ö+2 -680 10.0 25% 67 42.0%65K2E875Kn10985 DKn10310641096K63
Rond 3, som ÖV mot par 2, Bodil Wikström - Niusia Lichtman
53 Ö= 110 24.0 60% 91 45.6%D532Kn64D109865 109EK107E72EDKn4
63NT V-1 -100 3.0 8% 94 39.3%84E10872D2KKn73 EK54Kn9874ED94
Rond 4, som NS mot par 8, H.O. Thulin - Arne Hansson
73NT Ö-4 400 37.0 93% 131 47.0%2Kn7D102K1097654 E109654E10853EKn
84 Ö= -420 5.0 13% 136 42.8%K3E86543D8E62 E8Kn9725Kn109874
Rond 5, som ÖV mot par 3, Marianne Wästberg - Irma Romare
94 V-2 -200 1.0 3% 137 38.3%E87D82EDKn96D4 DKn2K107654K1087
103NT V+1 630 23.0 58% 160 40.3%ED72Kn1053Kn5KKn8 K4ED4E732D1097
Rond 6, som NS mot par 9, Lars Persson - Olov Hägerfors
112 Ö= -110 2.0 5% 162 37.1%E8Kn63DKn854DKn9 D1094K7K10K10875
123NT S-3 -300 0.0 0% 162 34.0%KDKn10DKn109D2DKn6 9424E108753K42
Rond 7, som ÖV mot par 4, Marianne Servin - Ulla Öberg
136NT Ö-1 -100 8.0 20% 170 32.9%EKn3KD5ED3KKn95 D10865429375E3
144 Ö-1 -50 19.0 48% 189 34.0%K53D1043Kn3EK109 E102Kn765K754D6
Rond 8, som ÖV mot par 10, Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen
155 S-1 100 36.0 90% 225 37.7%9873542KD543D KKn105K106372E95
162NT N+2 -180 20.0 50% 245 38.5%98632D5Kn1073Kn3 EKKn983D654D106
Rond 9, som ÖV mot par 5, Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm
172NT N-4 200 37.0 93% 282 41.7%KKn1085D86743106 DE9KKn9865EKn85
185 S-2 200 21.0 53% 303 42.3%DKnD9864437432 EK109732E1036E6
Rond 10, som ÖV mot par 13, Hans Ryning - Gösta Wiik
191NT Ö+1 120 0.0 0% 303 40.1%K104E743E2E1095 ED63Kn96Kn983DKn
203 S+2 -150 12.0 30% 315 39.6%D1095KKn7642Kn72 EK76310Kn94K1083
Rond 11, som NS mot par 11, Grete Derand - Susanne Ramel
214 N= 620 38.0 95% 353 42.2%KD42E4EKn97E102 Kn1098510K849654
224 S-2 -100 1.0 3% 354 40.5%3E763D943E1042 ED10K1095EKn10Kn95
Rond 12, som ÖV mot par 6, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
234 S+2 -680 22.0 55% 376 41.1%D97654107109843 Kn532Kn62D643E6
243NT Ö-2 -100 2.0 5% 378 39.6%Kn32E105ED3E983 1065D9862KKn544