Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Partävling, 21 bord, 42 par. Antal brickor: 24. Medel: 480.0.

Privatprotokoll för Rolf Sjödahl - Alf Pihl

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 33, Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund
11 N+1 -110 4 10% 4 10.0%E742K95Kn62K106 8D87ED1098DKn95
24 Ö-1 -50 24 60% 28 35.0%KnD9865ED105DKn2 KD94EK74310965
Rond 2, som ÖV mot par 39, Gunlis Åberg - Mona Berge
33 V= 140 21 53% 49 41.0%4108754E106D873 EDKn9732EKKn846
4Pass 14 35% 63 39.5%EKn74E103104D976 D8652EKD821085
Rond 3, som NS mot par 34, Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan
53NT Ö-2 100 35 88% 98 49.2%K1084Kn864392E4 92KD105DKn1010762
64 V-3 300 33 83% 131 54.8%EKn94284Kn75493 K7653K10932E54
Rond 4, som ÖV mot par 40, Björn Klefbohm - Magnus Friberg
75 Ö-3 -300 5 13% 136 48.9%KD10975483K623 62KDKn7E54EKD10
83 V-2 -100 10 25% 146 45.9%Kn72ED6K752Kn95 KD984Kn10873D4D
Rond 5, som ÖV mot par 35, Mona Andersson - Christian Frisk
92 V= 90 29 73% 175 48.9%762ED8ED84982 DKn8Kn105K976263
103NT S+4 -720 4 10% 179 45.0%KD109D8632K8K5 75425Kn6432864
Rond 6, som ÖV mot par 47, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
114 S+3 -510 0 0% 179 40.9%DEKn98642D10752 1084K104Kn865393
124 Ö-1 -50 1 3% 180 37.8%KDKn1097K94652E E5310872KD43KD
Rond 7, som NS mot par 45, Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén
131NT N-1 -100 24 60% 204 39.5%EKn862862K10E62 9D1095E9873D104
143 Ö+2 -150 0 0% 204 36.6%KKn8EDKn75K105Kn2 D654298472D103
Rond 8, som ÖV mot par 36, Anitha Lindgren - Marian Krook
151NT Ö-1 -50 11 28% 215 36.1%EK3Kn9686542EK D87K54Kn9310652
161NT V= 90 10 25% 225 35.4%Kn987Kn1095K104106 E52ED72DKnKKn53
Rond 9, som NS mot par 31, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
172 Ö+3 -200 13 33% 238 35.2%DKnKn94E982D953 8542DD53EKn872
184 S= 620 31 78% 269 37.6%Kn953D863KKnK92 ED74KKn421064E4
Rond 10, som ÖV mot par 37, Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard
194 V-2 -200 1 3% 270 35.8%D76D103EKKn42E6 K942E54D963K4
203NT V+3 690 8 20% 278 35.0%97K65KD843ED8 ED53ED2EKn107K5
Rond 11, som ÖV mot par 32, Agneta Johansson - Ulla Wästberg
214 N+1 -650 0 0% 278 33.3%E10928KD87D872 Kn83542Kn9653E5
224 Ö= 620 29 73% 307 35.1%EKn10KKn976563Kn6 853ED103K952K4
Rond 12, som ÖV mot par 38, Sven Grahn - Wiveca Lindström
233NT N+4 -720 14 35% 321 35.1%104D982Kn1043985 983E543K765D2
242 Ö= 110 37 93% 358 37.5%K2KD10543Kn6E63 1087643KnE941042