Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.7.

Privatprotokoll för Anitha Lindgren - Marian Krook

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 48, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
12 Ö+2 -130 27.0 61% 27 61.0%Kn9532KD4D3Kn75 864E97697K983
24 S-1 -100 1.0 2% 28 31.5%EKn85D106326542 K942K32EK54E3
Rond 2, som ÖV mot par 47, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
33 Ö+2 150 36.0 82% 64 48.3%EKn62K109732ED4 1093K1087D5K1076
46 Ö+1 1460 29.0 66% 93 52.8%EKDKn97K85E32Kn 652E4KD5ED752
Rond 3, som NS mot par 46, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
52 S-1 -100 38.0 86% 131 59.4%ED108107DKn2D1043 Kn9762DKn210Kn652
63 S+2 200 7.0 16% 138 52.2%71054ED10843742 E92EKDKn3275K10
Rond 4, som ÖV mot par 45, Klas Bellander - Jan Clementsson
74 V= 130 27.0 61% 165 53.4%E87542E43Kn2Kn3 10KE10943ED10975
84 Ö= 130 16.0 36% 181 51.2%E92Kn3KD654325 D876K96E9E742
Rond 5, som NS mot par 44, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
93 S-2 -100 8.0 18% 189 47.6%EK107K985Kn61092 Kn53E1043K9D843
104 Ö-2 200 39.0 89% 228 51.7%E762E8D9876410 Kn5473103KD5432
Rond 6, som NS mot par 43, Gunnar Olsson - Jan Öhman
113NT Ö-1 50 25.0 57% 253 52.2%DKn622EKKn710964 10543EKn6435372
123 V+2 -150 12.0 27% 265 50.1%752E9754Kn1084K K108KKnKD965Kn72
Rond 7, som NS mot par 54, Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard
134 Ö= -620 24.0 55% 289 50.5%ED9546D10986DKn 8762KKn85310762
143 V+1 -130 17.0 39% 306 49.6%D94327652K786 K76DKn83E94D42
Rond 8, som ÖV mot par 53, Agneta Johansson - Lars Svensson
154 S+3 -710 23.0 52% 329 49.8%109842Kn109EK1072 ED6582Kn4Kn9654
164 Ö= 620 31.0 70% 360 51.1%K10971064K5EK52 EKn28E10842DKn73
Rond 9, som ÖV mot par 52, Nicolae Östner - Evert Bengtsson
173NT S+2 -460 14.3 33% 374.3 50.0%Kn108KKn64E653108 76429753DKn432
183 Ö-2 -100 11.0 25% 385.3 48.6%D83KnDKn1085EKn54 K97EK85436972
Rond 10, som NS mot par 51, Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson
193 S-3 -150 29.0 66% 414.3 49.5%K742DKnKD42Kn83 963E1052Kn97654
204 V+1 -650 18.0 41% 432.3 49.1%D10K1093KD108642 43KKn964E75293
Rond 11, som NS mot par 50, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
214 S= 620 16.0 36% 448.3 48.5%106E106ED1097642 EK9543K73EKn3Kn
224 Ö-1 100 35.0 80% 483.3 49.9%D436K1053EDKn93 9761074EKn107652
Rond 12, som NS mot par 49, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
233NT S-2 -200 8.0 18% 491.3 48.5%Kn986DKn7652E76 EDKn7652E4D1093
241NT N+2 150 12.0 27% 503.3 47.6%KKn94976Kn6D743 ED83KD10KD10752