Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.7.

Privatprotokoll för Johan Dieden - Per Henriks

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 44, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
12 Ö+1 -110 42.0 95% 42 95.0%Kn9532KD4D3Kn75 864E97697K983
21NTD S+2 580 44.0 100% 86 97.5%EKn85D106326542 K942K32EK54E3
Rond 2, som ÖV mot par 43, Gunnar Olsson - Jan Öhman
32 S-1 50 0.0 0% 86 65.0%EKn62K109732ED4 1093K1087D5K1076
46NT V+1 1470 38.0 86% 124 70.2%EKDKn97K85E32Kn 652E4KD5ED752
Rond 3, som NS mot par 54, Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard
53NT Ö-1 50 42.0 95% 166 75.2%ED108107DKn2D1043 Kn9762DKn210Kn652
64 S+1 450 24.0 55% 190 71.8%71054ED10843742 E92EKDKn3275K10
Rond 4, som NS mot par 53, Agneta Johansson - Lars Svensson
74 Ö-2 200 37.0 84% 227 73.6%Kn93D87652KD85 KD6Kn10976K8642
84 Ö= -130 28.0 64% 255 72.4%Kn105E8Kn87KDKn96 K43D107542101083
Rond 5, som NS mot par 52, Nicolae Östner - Evert Bengtsson
9Pass 32.0 73% 287 72.4%EK107K985Kn61092 Kn53E1043K9D843
104 Ö= -620 14.0 32% 301 68.4%E762E8D9876410 Kn5473103KD5432
Rond 6, som ÖV mot par 51, Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson
113D N-3 500 44.0 100% 345 71.3%K987K1087102Kn53 ED95D9864EKD8
122 S= -90 7.0 16% 352 66.7%Kn6D1082E73E963 ED943632D10854
Rond 7, som ÖV mot par 50, Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg
134 Ö+1 650 38.0 86% 390 68.2%KE1097543Kn7298 Kn103D2EK4EK543
142 S-2 100 15.0 34% 405 65.7%EKn1094DKn108K973 85EK106532EKn105
Rond 8, som NS mot par 49, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
154 S+3 710 21.0 48% 426 64.5%KKn7310743EKD87 EKD9656532D83
163D S-1 -100 32.0 73% 458 65.1%8659532Kn69864 D43EKDKn7D97310
Rond 9, som NS mot par 48, Lars G Svensson - Ulla Wästberg
172 N+4 170 5.6 13% 463.6 62.0%EK31082Kn10974E7 D95EDKD82K965
183NT Ö-4 200 42.0 95% 505.6 63.8%E6476E974K1086 Kn1052D1092K32D3
Rond 10, som NS mot par 47, Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson
193 V+2 -150 29.0 66% 534.6 63.9%K742DKnKD42Kn83 963E1052Kn97654
204 V+1 -650 18.0 41% 552.6 62.8%D10K1093KD108642 43KKn964E75293
Rond 11, som NS mot par 46, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
214 S+1 650 31.0 70% 583.6 63.1%106E106ED1097642 EK9543K73EKn3Kn
224 V= -620 3.0 7% 586.6 60.6%D436K1053EDKn93 9761074EKn107652
Rond 12, som ÖV mot par 45, Klas Bellander - Jan Clementsson
232 N+1 -110 12.0 27% 598.6 59.1%32KD310983KKn54 K10754E10984K82
243 N+1 -170 23.0 52% 621.6 58.8%75E854843KKn98 1062Kn32E92E1065