Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 527.7.

Privatprotokoll för Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 22, Peter Moricz - Håkan Myrhagen
13 Ö+1 130 17.0 39% 17 39.0%D10Kn52EKKn862E4 EK710831054D1062
21NT S+2 -150 11.0 25% 28 32.0%73E954108710987 D106Kn87DKn96KDKn
Rond 2, som NS mot par 20, Lars Persson - Pia Katarina Larsson
33 Ö+1 -130 19.0 43% 47 35.7%K896543648532 D7542EDKnEKn8Kn9
47 V-1 100 43.0 98% 90 51.2%10843Kn7Kn1097643 D109632864K1098
Rond 3, som NS mot par 6, Rolf Sjödahl - Alf Pihl
53 Ö+1 -170 26.0 59% 116 52.8%ED108107DKn2D1043 Kn9762DKn210Kn652
64 S+1 450 24.0 55% 140 53.2%71054ED10843742 E92EKDKn3275K10
Rond 4, som ÖV mot par 1, Åke Lindström - Britt Lindberg
74D N-1 200 34.0 77% 174 56.6%E87542E43Kn2Kn3 10KE10943ED10975
82 Ö+2 130 16.0 36% 190 54.0%E92Kn3KD654325 D876K96E9E742
Rond 5, som ÖV mot par 7, Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke
93 N-2 100 36.0 82% 226 57.1%D98462ED108436 62DKn7752EKKn75
104 Ö= 620 30.0 68% 256 58.2%KDKDKn1096EKn976 10983542EKKn528
Rond 6, som ÖV mot par 2, Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson
113NT Ö-2 -100 7.0 16% 263 54.4%K987K1087102Kn53 ED95D9864EKD8
123 V= 140 28.0 64% 291 55.2%Kn6D1082E73E963 ED943632D10854
Rond 7, som ÖV mot par 8, Milan Korac - Bengt Nilsson
134 Ö= 620 20.0 45% 311 54.4%KE1097543Kn7298 Kn103D2EK4EK543
144 V= 130 27.0 61% 338 54.9%EKn1094DKn108K973 85EK106532EKn105
Rond 8, som ÖV mot par 3, Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg
154 Ö-3 -150 41.9 95% 379.9 57.5%109842Kn109EK1072 ED6582Kn4Kn9654
164 Ö+1 650 39.0 89% 418.9 59.5%K10971064K5EK52 EKn28E10842DKn73
Rond 9, som NS mot par 9, Margaretha Olsson - Göran Ekelund
173NT N+2 460 29.7 67% 448.6 59.9%EK31082Kn10974E7 D95EDKD82K965
183 V-2 100 33.0 75% 481.6 60.8%E6476E974K1086 Kn1052D1092K32D3
Rond 10, som NS mot par 4, Claes Engdahl - Ulla Öberg
193 S-2 -100 43.0 98% 524.6 62.7%K742DKnKD42Kn83 963E1052Kn97654
204 V+1 -650 18.0 41% 542.6 61.6%D10K1093KD108642 43KKn964E75293
Rond 11, som ÖV mot par 10, Zalman Puterman - Maria Tendler
216 N+1 -1390 4.0 9% 546.6 59.1%2D851096542853 DKn87Kn942KD87K
222 V+2 170 24.0 55% 570.6 59.0%EK10KKn939874K4 Kn852ED852D628
Rond 12, som NS mot par 5, Mats Andersson - Göran Nilsson
232 N+1 110 32.0 73% 602.6 59.6%Kn986DKn7652E76 EDKn7652E4D1093
243 N+1 170 21.0 48% 623.6 59.1%KKn94976Kn6D743 ED83KD10KD10752