Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » 15/1 scratch 2017-01-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

15/1 scratch 2017-01-15

Partävling, 12 bord, 23 par. Antal brickor: 24. Medel: 239.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Jan Eriksson - Jane Girdo

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 5, Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg
13NT Ö-1 -50 1.0 5% 1 5.0%8KD652D1074D83 EK653EK983954
24 N-2 200 10.0 50% 11 27.5%D7643Kn855K982 9432EKD1097654
Rond 2, som ÖV mot par 11, Grete Derand - Susanne Ramel
32NT Ö+2 180 18.0 90% 29 48.3%Kn8EK8EKn1092EKn10 10972D10986K843
43NT S-1 100 11.0 55% 40 50.0%EKn64326532D32 98K9765Kn109854
Rond 3, som ÖV mot par 6, Willy Landgren - Bibi Jönsson
54 Ö-1 -50 2.0 10% 42 42.0%K1083Kn73E105454 EDKn5D262ED1082
65D N-2 300 18.0 90% 60 50.0%873KD3210632D7 KDKn9EKn10954D56
Rond 4, som ÖV mot par 12, Lotta Lundberg - Stefan Eriksson
73 Ö= 140 17.0 85% 77 55.0%98654Kn943D532 EKKn32K64D2Kn97
84 V+3 510 13.0 65% 90 56.2%976EK1074E74109 KKnD63KD1086EKD
Rond 5, som ÖV mot par 1, Åke Lindström - Teresa Holmberg
93 S-1 50 12.0 60% 102 56.7%KD74KD1064101052 Kn6539KD92K973
104 V+2 680 14.0 70% 116 58.0%ED104K72KD10732 9752E65Kn4EKn95
Rond 6, som NS mot par 7, Stig Unoson - Ulla Wästberg
113 S= 140 15.0 75% 131 59.5%D84ED85964K108 KKn9510932K10E63
123 S-2 -200 2.0 10% 133 55.4%Kn1042K962Kn96D5 ED976E3D73972
Rond 7, som ÖV mot par 2, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
133NT S= -600 11.0 55% 144 55.4%D947659853E82 Kn10762842E42K10
142NT V= 120 13.0 65% 157 56.1%DKn108EK106E2ED3 97585387654K8
Rond 8, som NS mot par 8, Bodil Wikström - Lars-Åke Larsmyr
153NT V-3 150 20.0 100% 177 59.0%Kn5354375KKn1095 E72K109E1082642
161NT Ö-1 100 18.0 90% 195 60.9%E106108651074ED2 D742K93DKn8376
Rond 9, som NS mot par 3, Johnny Nielsen - Niusia Lichtman
172 S-2 -100 8.0 40% 203 59.7%93E8K98753632 ED105K96534D97
184 V-2 100 18.0 90% 221 61.4%D642D951074D98 10873EK742ED93
Rond 10, som ÖV mot par 9, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
194 V-1 -100 10.0 50% 231 60.8%754E873KD10643 ED963D52KKn1082
205 Ö-1 -100 5.0 25% 236 59.0%K5KKn4KDKn108752 86210594EK10652
Rond 11, som ÖV mot par 4, Ulla Öberg - Ing-Britt Jurén
212NT S-1 100 10.0 50% 246 58.6%98432ED8765E2 732K10862K10743
221NT Ö+3 180 20.0 100% 266 60.5%KD2Kn10K653E1053 1096K974109KD76
Rond 12, som ÖV mot par 10, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
233 V= 140 9.0 45% 275 59.8%Kn8321085EKn10862 ED10765K2K1093D
244 S+1 -450 8.0 40% 283 59.0%DKn9752864Kn932 1032E4D93EK865