Giv | Kontrakt | Resultat | Poäng | % | Ack | Ack % | Händer | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Rond 1, som Öst med Carl Engholm mot Synnöve Pussinen och Micael Olausson | ||||||||
1 | 3NT S= | -400 | 15.0 | 83% | 15 | 83.0% | Kn865KKn54282D4 | E4D1087Kn1054352 |
2 | 4 Ö+1 | 450 | 18.0 | 100% | 33 | 91.5% | D9832EKn63D985 | EK8EKn5D954EKn6 |
Rond 2, som Nord med Leif Grund mot Sara Blom och Micael Olausson | ||||||||
3 | 4 Ö+3 | -710 | 10.1 | 56% | 43.1 | 79.7% | 43Kn64DKn1098763 | K7297EK532974 |
4 | 5 Ö-2 | 200 | 17.0 | 94% | 60.1 | 83.2% | D943EK7373975 | K758656ED10843 |
Rond 3, som Syd med Kerstin Andersson mot Claes Hallström och Torsten Andersson | ||||||||
5 | 3D V= | -530 | 0.0 | 0% | 60.1 | 66.6% | EK92K1064EDKn53 | Kn874DKnDKn75982 |
6 | 3D Ö= | -670 | 0.0 | 0% | 60.1 | 55.5% | E10533EKn2K9873 | Kn96ED764EDKn106 |
Rond 4, som Väst med Mats Johansson mot Jan Norberg och Rolf Westman | ||||||||
7 | 3D V= | 730 | 15.0 | 83% | 75.1 | 59.4% | EKn863D86KD865 | K10751092Kn43E32 |
8 | 3NT Ö+1 | 430 | 13.0 | 72% | 88.1 | 61.0% | K76872EKn69852 | ED10EKn4374EKD6 |
Rond 5, som Öst med Jan Norberg mot Joakim Nordlindh och Anders Blomqvist | ||||||||
9 | 3NTD V= | 750 | 18.0 | 100% | 106.1 | 65.3% | K7432Kn10873D96 | 109EKD96E96K53 |
10 | 6 N-2 | 200 | 10.0 | 56% | 116.1 | 64.4% | 2DKn953210810983 | EK93876Kn73DKn6 |
Rond 6, som Syd med Britt-Marie Lindberg mot Jan Norberg och Anne Kleredal Olsson | ||||||||
11 | 1NT N+1 | 120 | 2.0 | 11% | 118.1 | 59.5% | KKn106DKn3Kn971073 | E3E87EK5EKn862 |
12 | 3NT V+1 | -430 | 16.0 | 89% | 134.1 | 62.0% | 3Kn87109654D1074 | E108742954DKnKn2 |
Rond 7, som Nord med Carina Sundén mot Eva Andersson och Laima Rosén | ||||||||
13 | 3 V= | -110 | 12.0 | 67% | 146.1 | 62.4% | K1086EK843652Kn | D73272K1098973 |
14 | 3 N-3 | -150 | 18.0 | 100% | 164.1 | 65.1% | 9765437KDKn1085 | 10852D82EKn10397 |
Rond 8, som Nord med Claes-Göran Swahn mot Lisbeth Eriksson och Niklas Johansson | ||||||||
15 | 3NT V+1 | -430 | 4.0 | 22% | 168.1 | 62.2% | 9743E85KKn6Kn86 | 1085KKn4975D1054 |
16 | 3NT N+1 | 430 | 14.0 | 78% | 182.1 | 63.2% | K973Kn9K73ED94 | ED10D10294KKn1065 |
Rond 9, som Öst med Mikael Fahlander mot Lisbeth Eriksson och Mats Johansson | ||||||||
17 | 4 N+3 | -510 | 16.0 | 89% | 198.1 | 64.7% | E810949865D1082 | D9765322Kn7425 |
18 | 2NT Ö-2 | -100 | 4.0 | 22% | 202.1 | 62.3% | Kn8695EKn62KD87 | 9754KD1043EKn62 |
Rond 10, som Öst med Roger Wahlgren mot Torgny Svensson och Marito Karlsson | ||||||||
19 | 3 V-2 | -200 | 5.0 | 28% | 207.1 | 60.5% | EKn86Kn98574D32 | 1074KD63D93EK5 |
20 | 1NT N-1 | 100 | 2.0 | 11% | 209.1 | 58.0% | ED1098876K3K73 | KKn76ED2654292 |
Rond 11, som Väst med Mats Johansson mot Ping Huang och Sveinn Bjarman | ||||||||
21 | 3D V= | 530 | 18.0 | 100% | 227.1 | 60.0% | D1085E976KDKn96 | 76KKn1085432954 |
22 | 4 S-2 | 100 | 7.0 | 39% | 234.1 | 59.1% | 10647E8432KD53 | Kn9EKDKn9537652 |
Rond 12, som Öst med Torgny Svensson mot Torsten Andersson och Leif Grund | ||||||||
23 | 4 Ö= | 620 | 16.0 | 89% | 250.1 | 60.4% | D1062E4Kn1052D52 | KKn93D537EKKn74 |
24 | 4 V-2 | -100 | 13.0 | 72% | 263.1 | 60.9% | 1095432Kn1047D52 | KDKn782EKKn8696 |
Rond 13, som Öst med Anders Blomqvist mot Ann-Catrin Rostén och Ylva Johansson | ||||||||
25 | 1NT V-2 | -200 | 1.0 | 6% | 264.1 | 58.7% | 9865873963D86 | E102542EDKn10EKn7 |
26 | 2 Ö+2 | 170 | 8.0 | 44% | 272.1 | 58.1% | DKn931054Kn1061075 | E108762EK862D5 |
Rond 14, som Syd med Claes Hallström mot Eva Åkesson och Torgny Svensson | ||||||||
27 | 6 S= | 980 | 13.0 | 72% | 285.1 | 58.6% | EKn972ED1096454 | D10865397E8EK10 |
28 | 4 V= | -420 | 1.0 | 6% | 286.1 | 56.8% | D5K986K103D976 | 1062732KnEKn10852 |
Rond 15, som Öst med Marcus Hjelte mot Micael Olausson och Laima Rosén | ||||||||
29 | 1NT N= | -90 | 4.0 | 22% | 290.1 | 55.6% | D75421094K106D9 | EKKn8398753E43 |
30 | 3NT V-3 | -150 | 2.0 | 11% | 292.1 | 54.1% | D9E9643D42E97 | EK7D2EKn9871084 |
Rond 16, som Syd med Ylva Johansson mot Kerstin Andersson och Joakim Nordlindh | ||||||||
31 | 6 S= | 1430 | 9.0 | 50% | 301.1 | 53.9% | EK74K2K104E1075 | 8EKn9854E95KD2 |
32 | 5D N-3 | -500 | 6.0 | 33% | 307.1 | 53.3% | Kn1064987K8754K | D43DKn1063210843 |
Rond 17, som Väst med Niklas Johansson mot Britt-Marie Lindberg och Tobias Bende | ||||||||
33 | 2NT S+1 | -150 | 0.0 | 0% | 307.1 | 51.7% | E1092D7105K10963 | 43E98643E9322 |
34 | 4 Ö= | 420 | 10.0 | 56% | 317.1 | 51.8% | K6D764965EDKn8 | ED75EK10928743 |
Rond 18, som Syd med Synnöve Pussinen mot Lars Olsson och Ann-Catrin Rostén | ||||||||
35 | 4 V+1 | -650 | 2.0 | 11% | 319.1 | 50.6% | E1086D86D97654 | 975KKn9749K1032 |
36 | 2NT S+1 | 150 | 12.0 | 67% | 331.1 | 51.1% | 87KKn10108KD10953 | KDKn102E942E976 |
Rond 19, som Nord med Sara Blom mot Susanne Olausson och Ylva Johansson | ||||||||
37 | 2 Ö-2 | 100 | 12.0 | 67% | 343.1 | 51.5% | 9821094Kn1064Kn52 | 74EK8EK75KD84 |
38 | 3NT N= | 400 | 10.0 | 56% | 353.1 | 51.6% | EKnKn10965K4EK64 | 85324EKn10963109 |
Rond 20, som Öst med Ping Huang mot Torsten Andersson och Roger Wahlgren | ||||||||
39 | 2 N+2 | -170 | 10.0 | 56% | 363.1 | 51.7% | D52984DKn84K84 | 86Kn10763K6E1095 |
40 | 5 N-2 | 100 | 18.0 | 100% | 381.1 | 53.0% | K53K932KD8753 | 96D102Kn1085EKn106 |
Rond 21, som Nord med Lars Olsson mot Marguerithe Lundberg och Anders Blomqvist | ||||||||
41 | 3NT N+2 | 460 | 5.0 | 28% | 386.1 | 52.3% | ED6DKn10E8EKKn32 | K1058532KD93106 |
42 | 4 N+1 | 650 | 16.0 | 89% | 402.1 | 53.2% | D10965E8763293 | 324EKDKn106EK54 |