Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 34, Marita Hallberg - Peggy Veerman
12 S-2 -100 7.0 21% 7 21.0%ED83852K95KKn6 92KKn976DKn2752
26NT Ö-1 50 34.0 100% 41 60.5%D93DKn1075Kn10843 9652D105632D95
Rond 2, som NS mot par 35, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
34 V+1 -650 6.0 18% 47 46.3%395874KKn108764 Kn986Kn32EKn9ED9
43 Ö+1 -170 8.0 24% 55 40.8%9767653KD74Kn7 3ED4Kn1052KD1084
Rond 3, som ÖV mot par 36, Börje Filipsson - Maya Adrian
54 Ö+2 480 16.0 47% 71 42.0%ED1086331064E104 K4EKn852E3KDKn8
64 N-1 50 17.0 50% 88 43.3%74E95876431064 Kn1096Kn74E1095E7
Rond 4, som ÖV mot par 37, Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård
71NT S-1 100 21.0 62% 109 46.0%10753Kn5E109KD53 EKK943862Kn986
82 V+1 140 30.0 88% 139 51.2%Kn63E97972K1065 D97KD82K3EKn43
Rond 5, som NS mot par 38, Dag Thundal - Göran Lundqvist
93 Ö+1 -130 12.0 35% 151 49.4%EKn10941087631083 K6552ED976Kn42
102 V= -110 8.0 24% 159 46.9%E954Kn9DKn103K63 3E1043EK54DKn109
Rond 6, som NS mot par 39, Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson
113 N-1 -50 2.0 6% 161 43.2%E952E103E98E73 D1084K9622KD109
121NT S= 90 19.0 56% 180 44.2%E1062ED8723KKn6 Kn73943ED1010542
Rond 7, som NS mot par 40, Lennart Ryberg - Anne Leppänen
131NT S+2 150 29.0 85% 209 47.4%EKKn9KDKnKn87625 D1031064KD10D932
144 S-1 -50 11.0 32% 220 46.3%Kn974E7KD109E43 K51093EKnD108762
Rond 8, som ÖV mot par 41, Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson
153 S-3 300 32.0 94% 252 49.5%KDKn96E6ED7874 8432K842104D92
163NT S= -400 3.0 9% 255 46.9%93Kn873DKn107463 DKn10762E62EK52
Rond 9, som NS mot par 42, Ulla Kastensson - Jan Kuuse
173 N= 140 29.0 85% 284 49.2%2KD10987342Kn73 ED853E642Kn5D4
181 Ö+5 -230 0.0 0% 284 46.4%K5Kn1062E2DKn842 832E98K1073975
Rond 10, som NS mot par 31, Alf Falk - Henrik Aronsson
192 S+1 140 23.0 68% 307 47.6%1098753E9E109103 D64D108632Kn52E
205 V-1 100 33.0 97% 340 50.0%432Kn42K10431074 85D83D862KD85
Rond 11, som NS mot par 32, Ingvar Josefsson - Anders Meuller
214 Ö+2 -480 10.0 29% 350 49.0%K43K1084963982 752D71084Kn10543
225 Ö-1 100 31.0 91% 381 51.0%1032ED676D10974 DKn610943436532
Rond 12, som NS mot par 33, Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson
232 S+2 170 18.0 53% 399 51.0%764EK92E54292 EKDKn2Kn873E1064
243NT V+1 -430 13.0 38% 412 50.5%Kn410987Kn1076385 862E632D82EKn10