Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Partävling, 19 bord, 37 par. Antal brickor: 24. Medel: 408.4.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för May Petersson - Eva Sulz

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 10, Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn
11NT S= 90 27.0 79% 27 79.0%ED83852K95KKn6 92KKn976DKn2752
24 V+1 -450 22.0 65% 49 72.0%D93DKn1075Kn10843 9652D105632D95
Rond 2, som ÖV mot par 11, Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr
32 V+2 170 15.0 44% 64 62.7%74EKD108665532 EKD105274KD1032
43 V= 140 20.0 59% 84 61.8%D10852KKn109E532 EKKn4982E86396
Rond 3, som NS mot par 12, Bo Windisch - Lillemor Windisch
56 Ö= -980 3.0 9% 87 51.2%Kn2KD107KD75297 975964Kn986532
62 S= 90 23.0 68% 110 54.0%D82D1062KDD532 EK53K83Kn2KKn98
Rond 4, Frirond
7  - 13.6 40% 123.6 52.0%10753Kn5E109KD53 EKK943862Kn986
8  - 13.6 40% 137.2 50.5%Kn63E97972K1065 D97KD82K3EKn43
Rond 5, som ÖV mot par 2, Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd
93NT V-2 -200 4.0 12% 141.2 46.2%32EDKn94Kn10ED65 D87KK85432K97
103 S= -110 12.0 35% 153.2 45.1%76K8769762742 KDKn1082D528E85
Rond 6, som NS mot par 3, Mats Fagher - Christopher Davies
113 N= 140 19.0 56% 172.2 46.1%E952E103E98E73 D1084K9622KD109
122 N-1 -100 6.0 18% 178.2 43.8%E1062ED8723KKn6 Kn73943ED1010542
Rond 7, som NS mot par 4, Tina Fredriksson - Arne Andersen
132 V-1 100 4.0 12% 182.2 41.3%EKKn9KDKnKn87625 D1031064KD10D932
142 N= 90 16.0 47% 198.2 41.7%Kn974E7KD109E43 K51093EKnD108762
Rond 8, som NS mot par 5, Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius
152 Ö+2 -170 12.0 35% 210.2 41.3%EKn1097KKn983Kn105 1075D53652EK63
163 V-1 100 16.0 47% 226.2 41.6%K89586ED109872 E54KD10493KKn54
Rond 9, som NS mot par 6, Jesper Johansson - Henrik Fernqvist
174 Ö= -130 4.0 12% 230.2 39.9%2KD10987342Kn73 ED853E642Kn5D4
181 Ö+3 -170 8.0 24% 238.2 39.0%K5Kn1062E2DKn842 832E98K1073975
Rond 10, som NS mot par 7, Agneta Björklund - Anette de la Motte
194 V= -130 4.0 12% 242.2 37.6%1098753E9E109103 D64D108632Kn52E
202 V+2 -170 29.0 85% 271.2 40.0%432Kn42K10431074 85D83D862KD85
Rond 11, som NS mot par 8, Gun Borg - Bengt Andersson
214 Ö+1 -450 20.0 59% 291.2 40.9%K43K1084963982 752D71084Kn10543
222 V+2 -170 17.0 50% 308.2 41.3%1032ED676D10974 DKn610943436532
Rond 12, som ÖV mot par 9, Tommy Rhedin - Lena Holmlund
234 S= -620 9.0 26% 317.2 40.6%1036KD103KDKn753 985D1054Kn98768
243NT V= 400 9.0 26% 326.2 40.0%KD7534E94K763 E109KDKn5K5D942