Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Sigvard Ahlgren - Bo Algemark

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 31, Dag Thundal - Göran Lundqvist
14 N+3 510 26 72% 26 72.0%KDKDKn8732E5K3 5E4986ED107642
24 V= -420 19 53% 45 62.5%D98643107484K10 KKn1023EKKn69873
Rond 2, som NS mot par 32, Marita Hallberg - Åke Hallberg
34 Ö-1 100 35 97% 80 74.0%K32KKnKKn742763 96109764D105K84
43 S+1 170 34 94% 114 79.0%E4EKKn72Kn52854 D87653D1039DKn9
Rond 3, som NS mot par 33, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
53 V+1 -130 27 75% 141 78.2%Kn9543KD823K86 66543K9ED9532
63NT Ö+1 -630 1 3% 142 65.7%KKn8585432K754 D963EDKn298593
Rond 4, som NS mot par 34, Tommy Rhedin - Lena Holmlund
72 V= -110 14 39% 156 61.9%1032E754EDD432 7Kn96KKn10942K109
81 Ö+2 -110 18 50% 174 60.4%KD9D4282EK985 Kn863Kn109Kn5Kn763
Rond 5, som NS mot par 35, Leif Ryhd - Gunnar Yxelflod
92 S= 110 8 22% 182 56.1%D1082KKn3D710984 KKn3ED1094EKn967
103NT N-1 -100 17 47% 199 55.2%6DKn98510762D108 KDKn73KE93Kn763
Rond 6, som NS mot par 36, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
112NT N-1 -50 19 53% 218 55.0%8462D8632EKn54 KDKnKDKn8354D103
122NT N+1 150 34 94% 252 58.2%85EDKn93Kn82E92 K964382ED9Kn83
Rond 7, som ÖV mot par 37, Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund
131NT S= -90 24 67% 276 58.9%KKn64KD63Kn9E72 D10752K8742954
143NT Ö+2 460 22 61% 298 59.1%105E8E87EKKn1065 EKn83KD769432D
Rond 8, som ÖV mot par 38, Annika Westin - Bosse Johansson
153NT N+1 -630 15 42% 313 57.9%1069753210865D4 EKn82D443K7632
164 Ö+1 150 20 56% 333 57.8%K105K984E97652 D98DKn7KKn83KKn4
Rond 9, som NS mot par 39, Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson
172 V+1 -140 14 39% 347 56.7%104KDKn74DKn9652 8765E10432K964
182 V+1 -140 34 94% 381 58.8%10965Kn732E7636 D7296Kn10954K75
Rond 10, som NS mot par 40, Bengt Anderson - Curt Jubrand
192 S+2 170 15 42% 396 57.9%E432K53Kn6E1082 K109765D104K1025
204 V-3 300 36 100% 432 60.0%D96E10864E4954 84D9532Kn102E106
Rond 11, som NS mot par 41, Britt Dahlgren - Gunn Thorselius
215 N= 600 25 69% 457 60.4%10EK3KKn76542K3 E9Kn976E10831084
223NT S-1 -50 11 31% 468 59.1%743DKn965Kn3D43 E106KEK9875E85
Rond 12, som ÖV mot par 42, Ulla Kastensson - Jan Kuuse
234 Ö= 620 20 56% 488 59.0%EKn7632D885K102 K1098K1065KD9D4
244 V+1 450 21 58% 509 58.9%E1043EKn5432753 DKn82K8DKnEKDKn2