Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-04

Partävling, 19 bord, 38 par. Antal brickor: 24. Medel: 432.0.

Privatprotokoll för Britt Dahlgren - Gunn Thorselius

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 42, Ulla Kastensson - Jan Kuuse
14 N= -420 31 86% 31 86.0%976310965D10435 EKn10842KKn72Kn98
24 V= 420 17 47% 48 66.5%E5K86552EDKn52 7EDKn92D1097364
Rond 2, som NS mot par 36, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
31NT V+4 -210 16 44% 64 59.0%K32KKnKKn742763 96109764D105K84
43 N-3 -300 4 11% 68 47.0%E4EKKn72Kn52854 D87653D1039DKn9
Rond 3, som ÖV mot par 47, Christer Grebert - Birgitta Holm
54 V+1 150 15 42% 83 46.0%E2EKn10971075274 KD1087EDKn864Kn10
63 V= 110 19 53% 102 47.2%E1042K976Kn7D102 71043EKD106EKn86
Rond 4, som ÖV mot par 44, Gunnel Danielsson - Anne Leppänen
74 V-2 -200 1 3% 103 40.9%KKn641083276586 ED985KD83EKn75
83 N-1 50 3 8% 106 36.8%E107K53EKD1063D 542E8769741042
Rond 5, som NS mot par 37, Gun-Britt Wibeck - Agneta Björklund
93 S= 140 13 36% 119 36.7%D1082KKn3D710984 KKn3ED1094EKn967
102 S-2 -200 8 22% 127 35.2%6DKn98510762D108 KDKn73KE93Kn763
Rond 6, som ÖV mot par 46, Ronny Andersson - Linda Hallgren
112 Ö-2 -100 6 17% 133 33.5%E7632EKKn109986 1095E1097547K72
121 N+1 -110 13 36% 146 33.8%Kn7210754K65765 ED10K610743KD104
Rond 7, som ÖV mot par 34, Tommy Rhedin - Lena Holmlund
131NT S= -90 24 67% 170 36.3%KKn64KD63Kn9E72 D10752K8742954
143NT V+1 430 13 36% 183 36.3%105E8E87EKKn1065 EKn83KD769432D
Rond 8, som NS mot par 48, Göran Larsson - Christina Larsson
153 S= 140 6 17% 189 35.0%975K1086KDKn979 KD43EKnE2EKn1085
163 Ö+2 -200 8 22% 197 34.2%EKn72E103ED102103 64365297654D8
Rond 9, som ÖV mot par 33, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
174 V-1 -50 9 25% 206 33.6%E2106535ED10873 KDKn93982EK87Kn
183 Ö+2 150 4 11% 210 32.4%EKn3D5D82Kn10842 K84EK1084KED93
Rond 10, som NS mot par 45, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
192 V+1 -110 1 3% 211 30.8%E432K53Kn6E1082 K109765D104K1025
203 V= -140 7 19% 218 30.2%D96E10864E4954 84D9532Kn102E106
Rond 11, som ÖV mot par 43, Sigvard Ahlgren - Bo Algemark
215 N= -600 11 31% 229 30.3%8653254DEDKn76 KDKn74D10829952
223NT S-1 50 25 69% 254 32.0%Kn82E8432D4KKn7 KD95107106210962
Rond 12, som NS mot par 40, Bengt Anderson - Curt Jubrand
234 Ö= -620 16 44% 270 32.6%D4Kn7432Kn107493 5E9E632EKn8765
244 V+1 -450 15 42% 285 33.0%510978654310987 K976D6EK109264