Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.7.

Privatprotokoll för Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Marianne Andersson - Eva Landin
13NT S-1 -50 0.0 0% 0 0.0%6K963EK6E9763 D854DKn7DKDKn85
25 Ö-1 50 28.0 74% 28 37.0%D964EKKn1075843 Kn872D84E76283
Rond 2, som NS mot par 3, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
34 N= 420 31.0 82% 59 52.0%KD10875Kn8862Kn9 E4E93EDKn1073D10
43 N= 140 31.0 82% 90 59.5%DKn5EKn987D7EDKn E876K649610875
Rond 3, som ÖV mot par 4, Gunnar Olsson - Jan Öhman
52 S+2 -170 35.0 92% 125 66.0%763EKn42D107Kn43 1046Kn8543EK1072
63NT N+2 -460 4.0 11% 129 56.8%K83K974Kn762D8 1097542E103K942
Rond 4, som NS mot par 5, Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist
73NT S-3 -300 1.0 3% 130 49.1%Kn4E103E64D7642 E7D972D753EK3
83 N= 140 34.0 89% 164 54.1%D96EK10953E9K10 Kn32D75EKn76543
Rond 5, som ÖV mot par 6, Bonnie Clementsson - Jan Clementsson
93 Ö-1 -100 6.0 16% 170 49.9%Kn5475EKn542E63 EK108E1084310894
104 S-1 100 24.0 63% 194 51.2%10573Kn8743KD106 Kn72KD10ED105753
Rond 6, som NS mot par 7, Lars G Svensson - Roger Bergforsen
113 N+1 170 15.0 39% 209 50.1%KD974353EKD54 EKKn74327109632
121NT V-3 150 38.0 100% 247 54.2%2K10765ED76K75 ED9864DKn85436
Rond 7, som ÖV mot par 8, Nicolae Östner - Boguslaw Wlodarczyk
133NT Ö= 600 29.0 76% 276 55.9%D4Kn2KKn865DKn108 KKn86EKD9610427
141D Ö-1 -100 7.0 18% 283 53.2%E8765K75K9652 KKn1086Kn3EKn9863
Rond 8, som ÖV mot par 9, Östen Svantesson - Mats Holm
152 Ö-2 -100 2.0 5% 285 50.0%EKKn532EKn3K1098 8EKn971084Kn7643
162NTD V= 690 38.0 100% 323 53.1%ED642D3329543 10EKn1089764EKD8
Rond 9, som NS mot par 10, Dennis Alsensjö - Maj-Britt Nordberg
174 S= 420 34.0 89% 357 55.2%96K98421073DKn6 EK10854EK9E1054
183 N= 110 36.0 95% 393 57.4%E954273K96532 Kn6KKn97621062E8
Rond 10, som NS mot par 11, Marianne Silwer - Teddy Wald
192 N-1 -50 13.7 36% 406.7 56.3%10762DKn964DE104 KD105EK9653K53
203D N-1 -200 8.0 21% 414.7 54.5%EKD52Kn63K963E 10774DKn8754Kn103
Rond 11, som NS mot par 12, Helene Carstam - Ragnar Carstam
213 Ö= -140 7.4 20% 422.1 52.9%981065D964K1096 EKD104Kn107ED743
223NT N-1 -50 6.4 17% 428.5 51.3%10K74ED3EK7542 DKn86542E921023
Rond 12, som NS mot par 1, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
234D Ö-1 200 24.0 63% 452.5 51.8%E8ED732EK10894 5Kn9864Kn73Kn632
242 Ö= -110 12.0 32% 464.5 51.0%Kn43105KD8543103 K8EK3272E9872