Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 21/12 Scratch 2016-12-21

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 455.7.

Privatprotokoll för Marianne Silwer - Teddy Wald

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 3, Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson
13NT N+2 460 36.0 95% 36 95.0%6K963EK6E9763 D854DKn7DKDKn85
23NT Ö+1 -430 5.0 13% 41 54.0%D964EKKn1075843 Kn872D84E76283
Rond 2, som NS mot par 18, Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz
32 S+1 140 20.0 53% 61 53.7%KD10875Kn8862Kn9 E4E93EDKn1073D10
43 N+1 170 38.0 100% 99 65.2%DKn5EKn987D7EDKn E876K649610875
Rond 3, som ÖV mot par 9, Östen Svantesson - Mats Holm
54 S+1 -650 5.0 13% 104 54.8%763EKn42D107Kn43 1046Kn8543EK1072
63NT N+1 -430 11.0 29% 115 50.5%K83K974Kn762D8 1097542E103K942
Rond 4, som ÖV mot par 16, Ing-Britt Bengtsson - Ulla Öberg
73NT S= -600 23.0 61% 138 52.0%KD10852KKn68Kn85 963854KKn1092109
84 N-2 100 31.0 82% 169 55.8%K1075D42K108628 E84Kn876Kn43D92
Rond 5, som NS mot par 1, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
92 V= -110 7.0 18% 176 51.6%76Kn92D963D1087 D932KD6K7KKn52
102 S+1 140 28.0 74% 204 53.8%EKD9E92K9EKn92 8643Kn86546284
Rond 6, som ÖV mot par 14, Rolf Bergström - Christer Löfgren
113 N+1 -170 23.0 61% 227 54.5%Kn865986KD10627 102ED105EKn984Kn8
122NT N-1 100 25.0 66% 252 55.4%1079842K2Kn9843 KKn53E3Kn109ED102
Rond 7, som NS mot par 20, Anders Olsson - Sten Ahlgren
131NT Ö+3 -180 21.0 55% 273 55.4%E91074ED9K9632 10753285373E54
142 Ö-1 50 21.0 55% 294 55.4%4ED43ED84D1075 D10932Kn921072K4
Rond 8, som ÖV mot par 17, Ulla Borgström - Monica Wester
153D N-3 800 37.0 97% 331 58.1%EKKn532EKn3K1098 8EKn971084Kn7643
161NT V+2 150 24.0 63% 355 58.4%ED642D3329543 10EKn1089764EKD8
Rond 9, som ÖV mot par 7, Lars G Svensson - Roger Bergforsen
173 S-1 50 38.0 100% 393 60.9%Kn732Kn107564987 DD63EDKn852K32
183 Ö= 110 20.0 53% 413 60.4%KD7D108EKKn9DKn4 1083E543D854107
Rond 10, som ÖV mot par 19, Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin
192 N-1 50 24.3 64% 437.3 60.6%4EK8Kn108DKn9862 EKn98537327427
203D N-1 200 30.0 79% 467.3 61.5%98643KD5E102K5 KnE10982D987642
Rond 11, som NS mot par 13, Britt Lindberg - Louise Nordlindh
214 N-1 -100 13.7 36% 481 60.3%981065D964K1096 EKD104Kn107ED743
223 N= 140 14.8 39% 495.8 59.4%10K74ED3EK7542 DKn86542E921023
Rond 12, som ÖV mot par 15, Helen Lundin - Helena Cewers
234 N-2 200 38.0 100% 533.8 61.1%KKn6432595EK87 D1097K10D642D105
243D S-2 300 34.0 89% 567.8 62.3%D97652D764E96 E10Kn98Kn106KDKn54