Kommande tävlingar
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
04/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Lerums BK » Soppbridge partävling HCP, föranmälan 2017-01-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Soppbridge partävling HCP, föranmälan 2017-01-20

Partävling, 8 bord, 15 par. Antal brickor: 26. Medel: 155.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Roland Andersson - Ulla-Britt Berg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 9, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
11NT S-1 50 2.0 17% 2 17.0%EKD10KKn9410Kn1075 984E26542K983
24 Ö= 420 9.0 75% 11 46.0%E10432KD5D21043 K976Kn106E4EKKn5
Rond 2, som NS mot par 4, Lars-Erik Eriksson - Rick Lennhall
33NT N= 400 12.0 100% 23 64.0%1075KDKn5E43KKn3 D641098KKn1095E5
41 V+4 -200 2.0 17% 25 52.2%54KKn6K94D10875 D10D1072E1076396
Rond 3, som NS mot par 13, Magnus Wikman - Margareta Wikman
54 V-2 100 8.0 67% 33 55.2%K425KD1097Kn1097 E1087Kn632EKn543
62 N= 110 2.0 17% 35 48.8%9KDKn84E1093KD6 KKn8525K54Kn872
Rond 4, som ÖV mot par 16, Hans Bogeskär - Stefan Lundh
72 V-1 -100 2.0 17% 37 44.3%D4E743D753932 KKn873282Kn2EDKn
84 Ö+1 450 12.0 100% 49 51.2%86EK6532ED93D E1075274Kn106K84
Rond 5, som NS mot par 6, Barbro Wedell - Jan Tornberg
93NT V= -600 8.0 67% 57 53.0%KKnKn10587649654 9876874E53E72
103NT Ö+1 -630 8.0 67% 65 54.4%Kn109653Kn1042953 KD98542975762
Rond 6, som ÖV mot par 12, Mats Stefansson - Britt-Marie Wahlgren
113NT Ö= 400 10.0 83% 75 57.0%D6K54743K10963 E1053Kn962EKKnD4
123NT Ö-1 -50 5.0 42% 80 55.8%KDKn54ED64E632 1097K72KKn92K95
Rond 7, som ÖV mot par 10, Jan Carlsson - Bengt Hagrud
133 Ö+3 170 4.0 33% 84 54.0%E57EKn7542Kn1052 K8EKDKn6D3D764
144 Ö= 420 12.0 100% 96 57.3%KD10EKn104D54876 E97529873Kn953
Rond 8, som ÖV mot par 14, Bengt Anderson - Marie Myrhage
152 S-1 100 4.0 33% 100 55.7%K105K93EKn2DKn64 E3D875K96K1075
164 Ö= 620 10.0 83% 110 57.4%10EKKn1083102EKn83 EKn76274KD5392
Rond 9, som NS mot par 5, Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz
173NT N+4 520 9.0 75% 119 58.4%EKn6E7EDKn1075ED 10532KKn943K8Kn6
183NT S+1 630 12.0 100% 131 60.7%D2EDKn93K92D87 KKn4108762E7KKn4
Rond 10, som NS mot par 15, Leif Norlin - Christina Dahlberg-Norlin
195 N-2 -100 2.0 17% 133 58.4%103K107EKDKn7426 EDKn2983KD10842
203 Ö-1 100 6.0 50% 139 58.0%10832KD8364KKn4 K74EDKn7E108532
Rond 11, som ÖV mot par 3, Iréne Papadopoulos - Kristina Andersson
212 Ö+1 140 10.0 83% 149 59.2%KKn2E1086596472 E96K4KDKn310854
224 S+1 -450 6.0 50% 155 58.8%DEK964Kn1096432 9876384KD10835
Rond 12, som ÖV mot par 11, Anita Jönsson - Bertil Jönsson
236 V+1 1390 7.0 58% 162 58.7%EKD2EEDKn76534 1094K932KE10653
243NT Ö+1 430 12.0 100% 174 60.5%KnKn1093K7642EKn2 K9652E842E9KD
Rond 13, som NS mot par 7, Birgitta Dahlström - Marianne Fagerby
252NT Ö-1 100 6.0 50% 180 60.0%Kn8Kn865974KKn108 642EKD9EK2743
263NT N-2 -200 3.0 25% 183 58.7%E864325ED9763 KDKn32K10K1087104