Kommande tävlingar
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
25/01 DM-veteraner
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
Lerums BK » Soppbridge partävling HCP, föranmälan 2017-01-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Soppbridge partävling HCP, föranmälan 2017-01-20

Partävling, 8 bord, 15 par. Antal brickor: 26. Medel: 155.7.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Bengt Anderson - Marie Myrhage

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, Frirond
1  - 6.0 50% 6 50.0%63210863KKn8364 Kn75D75ED97ED2
2  - 6.0 50% 12 50.0%Kn9873K10765D92 D85E42Kn983876
Rond 2, som NS mot par 2, Börge Davidsson - Kaj Friberg
32NT N+3 210 9.0 75% 21 58.3%1075KDKn5E43KKn3 D641098KKn1095E5
44 V= -620 0.0 0% 21 43.8%54KKn6K94D10875 D10D1072E1076396
Rond 3, som NS mot par 3, Iréne Papadopoulos - Kristina Andersson
54 V-2 100 8.0 67% 29 48.4%K425KD1097Kn1097 E1087Kn632EKn543
63 Ö-4 400 9.0 75% 38 52.8%9KDKn84E1093KD6 KKn8525K54Kn872
Rond 4, som NS mot par 4, Lars-Erik Eriksson - Rick Lennhall
72 V+1 -140 3.0 25% 41 48.9%E106KKn696K10764 95D1095EK108485
83 Ö+2 -200 4.0 33% 45 46.9%K93108K8542765 DKn4DKn97EKn10932
Rond 5, som NS mot par 5, Ulla Påhlman - Britte Rundcrantz
93NT Ö= -600 8.0 67% 53 49.1%KKnKn10587649654 9876874E53E72
106NT Ö-1 100 10.0 83% 63 52.5%Kn109653Kn1042953 KD98542975762
Rond 6, som NS mot par 6, Barbro Wedell - Jan Tornberg
111NT N-1 -50 6.0 50% 69 52.3%K972D1083108685 Kn84E7D952EKn72
123NT Ö-1 50 7.0 58% 76 52.8%EDKn8106310853D10 65432E987Kn874
Rond 7, som NS mot par 7, Birgitta Dahlström - Marianne Fagerby
133NT V+2 -660 0.0 0% 76 48.7%DKn1096985K9EK3 743210432108698
145 S-2 -100 4.0 33% 80 47.6%Kn63KD2EK6E1042 8465Kn1098732KD
Rond 8, som NS mot par 8, Roland Andersson - Ulla-Britt Berg
152 S-1 -100 8.0 67% 88 48.9%4210642D7543E8 DKn9876EKn108932
164 Ö= -620 2.0 17% 90 46.9%K954D9264KD76 D8365EKn9871054
Rond 9, som NS mot par 9, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
173NT N+4 520 9.0 75% 99 48.5%EKn6E7EDKn1075ED 10532KKn943K8Kn6
184 S= 620 5.0 42% 104 48.2%D2EDKn93K92D87 KKn4108762E7KKn4
Rond 10, som NS mot par 10, Jan Carlsson - Bengt Hagrud
193NT N+1 430 10.0 83% 114 50.0%103K107EKDKn7426 EDKn2983KD10842
202 Ö-1 100 6.0 50% 120 50.0%10832KD8364KKn4 K74EDKn7E108532
Rond 11, som NS mot par 11, Anita Jönsson - Bertil Jönsson
212 N-2 -200 0.0 0% 120 47.6%10875Kn375EDKn93 D43D972E1082K6
224 S+1 450 6.0 50% 126 47.7%KKn1042Kn109EKn75K E5D765322ED87
Rond 12, som NS mot par 12, Mats Stefansson - Britt-Marie Wahlgren
232D S-2 -500 12.0 100% 138 50.0%876DKn865410987 Kn531079842KDKn2
244 V= -420 5.0 42% 143 49.7%E108D765D109863 D743KKn85310754
Rond 13, som NS mot par 13, Magnus Wikman - Margareta Wikman
252 V= -110 4.0 33% 147 49.0%Kn8Kn865974KKn108 642EKD9EK2743
262NT N+1 150 10.0 83% 157 50.3%E864325ED9763 KDKn32K10K1087104