Kommande tävlingar
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » 19/12 scratch 2016-12-19 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

19/12 scratch 2016-12-19

Partävling, 17 bord, 33 par. Antal brickor: 24. Medel: 360.2.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Birgitta Nilsson - Lisbeth Nermar

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Grete Derand - Ulla Jerre Rundcrantz
14 V-1 -50 5.0 17% 5 17.0%Kn95EK6473Kn864 K764KnEKDD9753
25 S+1 -680 10.0 33% 15 25.0%96352843210976 E87474KKn5E543
Rond 2, som NS mot par 37, Zalman Puterman - Maria Tendler
35NT S+1 490 23.0 77% 38 42.3%E94EKD106K6492 K5987EDKn10KDKn7
41 N= 80 12.0 40% 50 41.8%EKn8653K43D83E 104EKn8210587654
Rond 3, som NS mot par 38, Willy Landgren - Bibi Jönsson
53NT N-1 -100 2.0 7% 52 34.8%KD6387E104EKKn9 Kn97K95265D865
63NT S+2 460 14.0 47% 66 36.8%652ED9E96KD62 EK8Kn2KKn74EKn83
Rond 4, som NS mot par 39, Hans Ryning - Gösta Wiik
73 Ö+1 -130 6.0 20% 72 34.4%E6310832Kn96K73 D52EDKn7DKn9642
81NT V+1 -120 27.0 90% 99 41.4%KKn8762763K865 103DKn984E754107
Rond 5, som ÖV mot par 40, Thomas Davy - Karen Nielsen
95 N= -400 21.0 70% 120 44.6%E54DKn864E98410 321073D7632Kn42
104 V-3 -300 16.0 53% 136 45.4%KKn879876D3763 ED10654Kn42K1098
Rond 6, som NS mot par 41, Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson
112 Ö+4 -230 16.0 53% 152 46.1%Kn94106310975364 6KD87ED8K9752
123 N-4 -400 4.0 13% 156 43.3%K2EKn43964EK103 D103D952K102874
Rond 7, Frirond
13  - 12.2 41% 168.2 43.2%D7DKnKn4KDKn10876 Kn95K1082K108655
14  - 12.2 41% 180.4 43.0%K10953K62K7D74 87410874398392
Rond 8, som NS mot par 31, Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson
152NT S-2 -200 6.0 20% 186.4 41.5%D972EKn3K92542 Kn10D92EKn876EKn10
162 V+2 -170 6.0 20% 192.4 40.1%10K105ED9762Kn97 KD8Kn624D106432
Rond 9, som NS mot par 32, Marianne Wästberg - Irma Romare
174 N+2 480 21.0 70% 213.4 41.9%EKKn5D109874K87 2EKKn6287432106
182 Ö= -90 18.0 60% 231.4 42.9%K84532K98E976 Kn102D87473KKn42
Rond 10, som NS mot par 33, Louise Nordlindh - Helen Roos
193 N-2 -100 0.0 0% 231.4 40.6%Kn64EK765E9842 ED9764382D9103
202 S= 110 8.0 27% 239.4 40.0%Kn287653KKnE974 EK98754874632
Rond 11, som NS mot par 34, Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson
211NT Ö= -90 12.0 40% 251.4 40.0%KD7K96106K10985 10843DKn103EKn942
223 Ö+1 -130 12.0 40% 263.4 40.0%10982D52862DKn6 K75E1087KD10934
Rond 12, som ÖV mot par 35, Ingegerd Jeppsson - Monica Borg
233 S-1 100 17.0 57% 280.4 40.7%Kn9E64EKn8KD1098 K5295K10965272
244 N= -420 12.0 40% 292.4 40.7%Kn98510876Kn862E 642DE109539632