Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Gunilla Ekeroth - Arne Andersen

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 10, Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson
11NT Ö= 90 4 13% 4 13.0%ED93653EK87E4 K75KKn971048752
24 Ö= 420 6 19% 10 16.0%ED4EKn873K942Kn 72D9647EK8743
Rond 2, som ÖV mot par 18, Ulla Wiman - Barbro Lind
33 Ö= 140 18 56% 28 29.3%ED10653D96D862 982EKn854K3E107
42 V+1 140 29 91% 57 44.8%D73E86324K652 EKn965107EK7527
Rond 3, som ÖV mot par 9, Hans Egerstad - Ingemar Hansson
56 N= -1370 3 9% 60 37.6%Kn2K753D965422 97654964210D54
64 S+1 -450 5 16% 65 34.0%9754353KD10842 K109762EK1098Kn6
Rond 4, som ÖV mot par 15, Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg
73NT N+4 -720 17 53% 82 36.7%D428655EKn10985 986531074210623
83 S= -110 9 28% 91 35.6%DKn54E10274K984 E397543ED10765
Rond 5, som ÖV mot par 13, Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr
93NT V+1 630 22 69% 113 39.3%K6KDKn82KKn9475 DKn10106D632EKD3
104 Ö= 620 26 81% 139 43.5%E3DKn1032EK7353 K765964D109EKn2
Rond 6, som NS mot par 4, Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson
113 Ö+2 -200 15 47% 154 43.8%864283EK105286 Kn105EKn10DKn74Kn43
122 N+1 140 23 72% 177 46.2%K8E963EK865410 D652K1082109765
Rond 7, som ÖV mot par 6, Knut Östgård - Ann-Marie Östgård
132NT V-3 -300 0 0% 177 42.6%EK109ED9728753 Kn723EK642Kn1082
143NT N-2 100 23 72% 200 44.7%E1093943Kn1085K6 Kn65KD1086D6D43
Rond 8, som NS mot par 12, Jesper Johansson - Henrik Fernqvist
15Pass 17 53% 217 45.3%10743K2E43K1062 ED962E8386598
162 V-2 200 16 50% 233 45.6%8EKKn764E63292 D10752109574EK6
Rond 9, som ÖV mot par 17, Marita Hallberg - Peggy Veerman
173NT V+4 520 13 41% 246 45.3%5EK1063EKDKn103D E103DKn2865EK93
183NT V-2 -100 0 0% 246 42.8%K1084942K976E2 D7EK765E8DKn75
Rond 10, som NS mot par 14, Mats Fagher - Christopher Davies
194 S= 420 32 100% 278 45.8%9565E872KKn976 EKD87D63D10543
206 V= -1370 0 0% 278 43.5%DKn54964K108752 10932E753D9453
Rond 11, som NS mot par 1, Annika Westin - Bosse Johansson
212 S-1 -100 6 19% 284 42.3%K973243K9D1065 DED52E7643KKn9
223 V+1 -170 10 31% 294 41.8%104321010854D854 EKDKnE65Kn732102
Rond 12, som NS mot par 16, Tommy Rhedin - Linnea Edvardsson
232NT Ö+1 -150 26 81% 320 43.5%984103D108765K9 KDKn76652E9272
242 N-1 -50 25 78% 345 45.0%EKn1075K103105K109 986282DKn3D654