Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Nils Thalberg - Sonny Wiklund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 33, Ronny Andersson - Linda Hallgren
12 S-3 150 19 59% 19 59.0%ED93653EK87E4 K75KKn971048752
22 S-1 100 2 6% 21 32.5%ED4EKn873K942Kn 72D9647EK8743
Rond 2, som ÖV mot par 40, Bo Windisch - Lillemor Windisch
33NT V-4 -400 0 0% 21 21.7%ED10653D96D862 982EKn854K3E107
42 V+1 140 29 91% 50 39.0%D73E86324K652 EKn965107EK7527
Rond 3, som NS mot par 37, Håkan Arebrink - Anders Ihalainen
52 N+3 150 11 34% 61 38.0%D10EKn8Kn87E10986 EK83D10EK3KKn73
64 S= 420 13 41% 74 38.5%D10843KKn8D7427 EKn652EDKn6E953
Rond 4, som ÖV mot par 31, Birgitta Holm - Christer Grebert
77NT S-1 100 32 100% 106 47.3%D428655EKn10985 986531074210623
82 V+1 110 29 91% 135 52.8%DKn54E10274K984 E397543ED10765
Rond 5, som ÖV mot par 43, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
92 N= -110 4 13% 139 48.3%K6KDKn82KKn9475 DKn10106D632EKD3
103 Ö-1 -100 1 3% 140 43.8%E3DKn1032EK7353 K765964D109EKn2
Rond 6, som NS mot par 46, Gunnar Yxelflod - Guy Hansson
113 Ö= -140 20 63% 160 45.5%864283EK105286 Kn105EKn10DKn74Kn43
121 N+1 90 8 25% 168 43.8%K8E963EK865410 D652K1082109765
Rond 7, som ÖV mot par 32, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
131 Ö= 80 18 56% 186 44.8%EK109ED9728753 Kn723EK642Kn1082
142 S-2 100 23 72% 209 46.7%E1093943Kn1085K6 Kn65KD1086D6D43
Rond 8, som NS mot par 39, Magnus Wikman - Margareta Wikman
154 Ö-1 50 26 81% 235 49.0%10743K2E43K1062 ED962E8386598
162 N+1 140 6 19% 241 47.1%8EKKn764E63292 D10752109574EK6
Rond 9, som NS mot par 42, Börje Filipsson - Maya Adrian
174 Ö+3 -510 24 75% 265 48.8%DKn987297210765 K64875494Kn842
184 V-1 50 25 78% 290 50.4%EKn53D1031053864 962Kn8DKn42K1093
Rond 10, som NS mot par 38, Britt Dahlgren - Gunn Thorselius
193 N+1 130 28 88% 318 52.4%9565E872KKn976 EKD87D63D10543
205 V= -600 17 53% 335 52.4%DKn54964K108752 10932E753D9453
Rond 11, som NS mot par 44, Agneta Björklund - Anette de la Motte
211NT S+1 120 21 66% 356 53.0%K973243K9D1065 DED52E7643KKn9
223 V+1 -170 10 31% 366 52.0%104321010854D854 EKDKnE65Kn732102
Rond 12, som ÖV mot par 45, Göran Lundqvist - Dag Thundal
233 Ö+2 200 9 28% 375 51.0%E2EK87Kn43EDKn4 1053DKn94K108653
243 V+1 170 26 81% 401 52.2%KD43E659742Kn8 DKn974EK86E732