Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Tommy Rhedin - Linnea Edvardsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 6, Knut Östgård - Ann-Marie Östgård
12 S-2 100 8 25% 8 25.0%ED93653EK87E4 K75KKn971048752
24 Ö+2 480 25 78% 33 51.5%ED4EKn873K942Kn 72D9647EK8743
Rond 2, som NS mot par 7, Lennart Ryberg - Anne Leppänen
33 Ö+1 -170 9 28% 42 43.7%KD72EKn10852543 KKn741096374KKn9
42 V-1 100 20 63% 62 48.5%K84K9D109631043 102DKn54Kn8EDKn98
Rond 3, som NS mot par 8, Steen Ljungberg - Gun Borg
53NT N+2 660 24 75% 86 53.8%D10EKn8Kn87E10986 EK83D10EK3KKn73
64 S+1 450 27 84% 113 58.8%D10843KKn8D7427 EKn652EDKn6E953
Rond 4, som NS mot par 9, Hans Egerstad - Ingemar Hansson
76 N= 1370 19 59% 132 58.9%Kn107KDKnD97D764 EKE93EKKn843K2
84 S= 130 29 91% 161 62.9%K8762DKnKD9Kn32 109K86Kn1086532E
Rond 5, som ÖV mot par 10, Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson
95D Ö-3 -800 0 0% 161 55.9%K6KDKn82KKn9475 DKn10106D632EKD3
104 Ö= 620 26 81% 187 58.4%E3DKn1032EK7353 K765964D109EKn2
Rond 6, som NS mot par 11, Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson
113 Ö+2 -200 15 47% 202 57.4%864283EK105286 Kn105EKn10DKn74Kn43
121 N+2 110 16 50% 218 56.8%K8E963EK865410 D652K1082109765
Rond 7, som NS mot par 12, Jesper Johansson - Henrik Fernqvist
131NT V+1 -120 7 22% 225 54.1%63KKn6D1095D964 D85410854Kn3EK7
142 S-1 -50 16 50% 241 53.8%87E752K9743108 KD42KnE2EKn9752
Rond 8, som NS mot par 1, Annika Westin - Bosse Johansson
152 Ö= -110 3 9% 244 50.8%10743K2E43K1062 ED962E8386598
164 N-1 -50 1 3% 245 47.8%8EKKn764E63292 D10752109574EK6
Rond 9, som NS mot par 2, Ingemar Ståhl - Lars Österlind
174 Ö+3 -510 24 75% 269 49.4%DKn987297210765 K64875494Kn842
184 V= -420 5 16% 274 47.6%EKn53D1031053864 962Kn8DKn42K1093
Rond 10, som NS mot par 3, Eva Sulz - May Petersson
194 V-1 100 20 63% 294 48.4%9565E872KKn976 EKD87D63D10543
205 V+1 -620 6 19% 300 46.9%DKn54964K108752 10932E753D9453
Rond 11, som NS mot par 4, Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson
213NT S-1 -100 6 19% 306 45.6%K973243K9D1065 DED52E7643KKn9
223 V+1 -170 10 31% 316 44.9%104321010854D854 EKDKnE65Kn732102
Rond 12, som ÖV mot par 5, Gunilla Ekeroth - Arne Andersen
232NT Ö+1 150 6 19% 322 43.8%E2EK87Kn43EDKn4 1053DKn94K108653
242 N-1 50 7 22% 329 42.9%KD43E659742Kn8 DKn974EK86E732