Kommande tävlingar
30/05 Final
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-22

Partävling, 17 bord, 34 par. Antal brickor: 24. Medel: 384.0.

Privatprotokoll för Mats Fagher - Christopher Davies

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 8, Steen Ljungberg - Gun Borg
13 S-3 -150 13 41% 13 41.0%108642Kn963KKn103 KnED10842D52D96
24 Ö+1 -450 20 63% 33 52.0%1098K10DKn1053D52 KKn65352E861096
Rond 2, som ÖV mot par 9, Hans Egerstad - Ingemar Hansson
32 Ö= 110 16 50% 49 51.3%ED10653D96D862 982EKn854K3E107
44 V-1 -100 12 38% 61 48.0%D73E86324K652 EKn965107EK7527
Rond 3, som NS mot par 10, Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson
52 S+2 170 14 44% 75 47.2%D10EKn8Kn87E10986 EK83D10EK3KKn73
62 S+4 230 4 13% 79 41.5%D10843KKn8D7427 EKn652EDKn6E953
Rond 4, som NS mot par 11, Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson
75 N= 600 2 6% 81 36.4%Kn107KDKnD97D764 EKE93EKKn843K2
82 V= -110 3 9% 84 33.0%K8762DKnKD9Kn32 109K86Kn1086532E
Rond 5, som NS mot par 12, Jesper Johansson - Henrik Fernqvist
93NT V+1 -630 10 31% 94 32.8%E8754329310582 9E754E87Kn10964
104 Ö= -620 6 19% 100 31.4%Kn109487Kn52KD97 D82EK586410864
Rond 6, som NS mot par 1, Annika Westin - Bosse Johansson
113NT Ö-1 50 26 81% 126 35.9%864283EK105286 Kn105EKn10DKn74Kn43
121 N+1 90 8 25% 134 35.0%K8E963EK865410 D652K1082109765
Rond 7, som NS mot par 2, Ingemar Ståhl - Lars Österlind
132 Ö+1 -140 3 9% 137 33.0%63KKn6D1095D964 D85410854Kn3EK7
143NT N-2 -100 9 28% 146 32.6%87E752K9743108 KD42KnE2EKn9752
Rond 8, som NS mot par 3, Eva Sulz - May Petersson
15Pass 17 53% 163 34.0%10743K2E43K1062 ED962E8386598
164 N= 420 26 81% 189 36.9%8EKKn764E63292 D10752109574EK6
Rond 9, som ÖV mot par 4, Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson
173NT V+4 520 13 41% 202 37.2%5EK1063EKDKn103D E103DKn2865EK93
183NT Ö-1 -50 7 22% 209 36.3%K1084942K976E2 D7EK765E8DKn75
Rond 10, som ÖV mot par 5, Gunilla Ekeroth - Arne Andersen
194 S= -420 0 0% 209 34.4%Kn1042ED874104E8 63KKn10932KKn952
206 V= 1370 32 100% 241 37.7%E876Kn82Kn3ED109 KKD10E6KKn87642
Rond 11, som NS mot par 6, Knut Östgård - Ann-Marie Östgård
213NT S-1 -100 6 19% 247 36.8%K973243K9D1065 DED52E7643KKn9
222 V+1 -140 24 75% 271 38.5%104321010854D854 EKDKnE65Kn732102
Rond 12, som NS mot par 7, Lennart Ryberg - Anne Leppänen
234 V+2 -680 0 0% 271 36.9%984103D108765K9 KDKn76652E9272
243 V-1 50 28 88% 299 39.0%EKn1075K103105K109 986282DKn3D654