Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 36, Jesper Johansson - Henrik Fernqvist
12 N+1 -140 10 26% 10 26.0%ED92E73D96542 43Kn7532DKn9273
24 Ö-1 -50 13 34% 23 30.0%EKn107D87631085E 2EKn4EKn732KKn85
Rond 2, som NS mot par 37, Hugo Dietrich - Wilfriede Dietrich
31NT S+2 150 25 66% 48 42.0%103D104Kn875D742 K765EKKn82E9K9
43 Ö-2 200 38 100% 86 56.5%K10986D831085D7 EKn42EK9764KKn2
Rond 3, som NS mot par 38, Dag Thundal - Göran Lundqvist
53NT N= 600 31 82% 117 61.6%EKD88DKn53D854 962KKn1071042EK7
63 Ö-1 100 21 55% 138 60.5%EK6K87109109873 D103Kn4Kn7432EKn4
Rond 4, som NS mot par 39, Ronny Andersson - Linda Hallgren
71NT S+1 120 15 39% 153 57.4%EKn10210542KnKn832 D764D98E1083EK
83 N-1 -50 16 42% 169 55.5%Kn4EKKn8732D6105 ED86536EKn4D98
Rond 5, som NS mot par 40, Börje Filipsson - Maya Adrian
91 V+1 -110 5 13% 174 50.8%63E10863D104E87 E1042K92K83643
101 V+1 -90 24 63% 198 52.0%K73286K653K104 84KDKn1027D7632
Rond 6, som NS mot par 41, Birgitta Holm - Christer Grebert
113NT N+1 430 25 66% 223 53.3%KKn8423E1065E65 1063EDKn7654K93
122 N= 110 16 42% 239 52.3%102E109854KD7K7 EKD837Kn986865
Rond 7, som NS mot par 42, Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson
133 S-2 -200 1 3% 240 48.5%3K532D1094K865 KD9510653EDKn94
144 V= -420 0 0% 240 45.1%E9K109863EKn642 KKn1049873E7275
Rond 8, som ÖV mot par 31, Britt Dahlgren - Gunn Thorselius
152 N= -110 15 39% 255 44.7%86543864E10982 Kn7E53EKn106KD54
164 Ö+1 650 23 61% 278 45.7%D4ED8765871085 E2KKn32EDKn6323
Rond 9, som NS mot par 32, Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson
171NT N-1 -50 27 71% 305 47.2%K84EK93KD9443 D95382Kn1053Kn62
182 V-1 50 24 63% 329 48.1%E5E10DKn104DKn853 K983D76435292
Rond 10, som ÖV mot par 33, Nils Thalberg - Sonny Wiklund
193NT Ö+1 630 34 89% 363 50.2%K10E107K742E943 ED6Kn52D1095K75
204 V-1 -100 4 11% 367 48.2%10910876KKn42E82 E62EKD95D5D104
Rond 11, som NS mot par 34, Ingela Wanglöf - Lena Holmlund
214 N-1 -100 8 21% 375 47.0%KDEK872E95863 Kn1098DKn1094D2DKn
224 Ö+1 -650 14 37% 389 46.5%KD9548343EKn65 863Kn5K97210943
Rond 12, som ÖV mot par 35, Sonja Jeppesen - Tina Fredriksson
232 V-1 -100 7 18% 396 45.3%KDKn98Kn4K652109 732E1096D87KKn5
244 N= -420 3 8% 399 43.7%5KKn8E96K108743 D874963Kn72Kn92