Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Ingela Wanglöf - Lena Holmlund

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 47, Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson
13NT S-1 -50 10 26% 10 26.0%Kn1087651084K6108 KKD96E10854EKKn
23 Ö+1 -170 10 26% 20 26.0%K954310K949763 D86K952D6D1042
Rond 2, som ÖV mot par 42, Inger Mathisson - Ingvar Oscarsson
32 S+2 -170 6 16% 26 22.7%E949765343EKn8 DKn82KD106210653
42 N+1 -140 14 37% 40 26.2%D7Kn72EKDKn3985 531096542E10643
Rond 3, som NS mot par 49, Göran Larsson - Christina Larsson
52 N+1 140 22 58% 62 32.6%EKD88DKn53D854 962KKn1071042EK7
62 Ö= -110 8 21% 70 30.7%EK6K87109109873 D103Kn4Kn7432EKn4
Rond 4, som ÖV mot par 43, Sigvard Ahlgren - Bo Algemark
71NT N+1 -120 23 61% 93 35.0%53EKKn76K610654 K983D97542D97
86 N-2 100 33 87% 126 41.5%K92D541053Kn742 107109K9872EK63
Rond 5, som ÖV mot par 45, Gun Borg - Bengt Andersson
91 V-1 -100 11 29% 137 40.1%987DKn75652D95 KDKn54EKn97KKn102
101 S+3 -170 2 5% 139 36.6%DKn95975D42985 E106E43EKn1098EKn
Rond 6, som NS mot par 38, Dag Thundal - Göran Lundqvist
114 S+2 480 35 92% 174 41.6%KKn8423E1065E65 1063EDKn7654K93
124 N-4 -400 0 0% 174 38.2%102E109854KD7K7 EKD837Kn986865
Rond 7, som ÖV mot par 48, Tommy Rhedin - Bengt Kjellqvist
133 S= -110 7 18% 181 36.6%10872EKn84KKn2107 EKn64D97E87632
144 V-6 -300 0 0% 181 34.0%D876532Kn5Kn5K8 ED10642KD4D1093
Rond 8, som ÖV mot par 32, Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson
152 N= -110 15 39% 196 34.3%86543864E10982 Kn7E53EKn106KD54
164 Ö+1 650 23 61% 219 36.0%D4ED8765871085 E2KKn32EDKn6323
Rond 9, som ÖV mot par 46, Agneta Björklund - Anette de la Motte
171NT N-3 150 36 95% 255 39.5%7674E876ED975 EKn102DKn10652K108
182NT Ö-2 -100 7 18% 262 38.3%102KKn982973K64 DKn7645EK86E107
Rond 10, som NS mot par 36, Jesper Johansson - Henrik Fernqvist
193NT Ö+1 -630 4 11% 266 36.8%Kn98543K63Kn1082 72D98643EKn8D6
204 V= -620 6 16% 272 35.8%83Kn2E109873K96 KDKn754436Kn753
Rond 11, som ÖV mot par 44, Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg
214 N-1 100 30 79% 302 37.9%E76546Kn8761095 3253K1043EK742
224 Ö+1 650 24 63% 326 39.0%Kn72EKD107DKn8K2 E109642E1065D87
Rond 12, som ÖV mot par 50, Bo Windisch - Lillemor Windisch
233 N-1 100 28 74% 354 40.5%KDKn98Kn4K652109 732E1096D87KKn5
244 S-1 50 27 71% 381 41.8%5KKn8E96K108743 D874963Kn72Kn92