Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Marita Hallberg - Steen Ljungberg

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 5, Arne Edberg - Inga Edberg
14NT S-3 -150 1 3% 1 3.0%Kn1087651084K6108 KKD96E10854EKKn
24 Ö-1 50 25 66% 26 34.5%K954310K949763 D86K952D6D1042
Rond 2, som ÖV mot par 6, Magnus Wikman - Margareta Wikman
31 S+2 -140 17 45% 43 38.0%E949765343EKn8 DKn82KD106210653
42 S+1 -140 14 37% 57 37.8%D7Kn72EKDKn3985 531096542E10643
Rond 3, som NS mot par 7, Gunilla Ekeroth - Arne Andersen
52NT N= 120 17 45% 74 39.2%EKD88DKn53D854 962KKn1071042EK7
62NT Ö-3 300 35 92% 109 48.0%EK6K87109109873 D103Kn4Kn7432EKn4
Rond 4, som ÖV mot par 8, Alf Falk - Henrik Aronsson
72 S+1 -140 8 21% 117 44.1%53EKKn76K610654 K983D97542D97
83 N+1 -170 5 13% 122 40.2%K92D541053Kn742 107109K9872EK63
Rond 5, som NS mot par 9, Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd
91D V-1 200 35 92% 157 46.0%63E10863D104E87 E1042K92K83643
101NT V+1 -120 7 18% 164 43.2%K73286K653K104 84KDKn1027D7632
Rond 6, som ÖV mot par 10, Knut Östgård - Ann-Marie Östgård
113NT N+2 -460 7 18% 171 40.9%75K89432Kn10874 ED91092KDKn87D2
123 N= -140 10 26% 181 39.7%964KKn631054D102 Kn75D2E32EKn943
Rond 7, som ÖV mot par 11, Mats Fagher - Linnea Edvardsson
133 S= -110 7 18% 188 38.0%10872EKn84KKn2107 EKn64D97E87632
142 V+2 170 34 89% 222 41.6%D876532Kn5Kn5K8 ED10642KD4D1093
Rond 8, som NS mot par 12, Åke Hallgren - Nils Johansson
153 S-3 -300 0 0% 222 38.9%EKD1092K92D943 DKn107K87532Kn76
164 Ö+2 -680 3 8% 225 36.9%K1086531099EKn94 Kn974K1054KD762
Rond 9, som NS mot par 1, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
172 V-1 50 33 87% 258 39.9%K84EK93KD9443 D95382Kn1053Kn62
183 V-2 100 31 82% 289 42.2%E5E10DKn104DKn853 K983D76435292
Rond 10, som NS mot par 2, Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn
192 V+1 -110 23 61% 312 43.2%Kn98543K63Kn1082 72D98643EKn8D6
203NT V= -600 12 32% 324 42.6%83Kn2E109873K96 KDKn754436Kn753
Rond 11, som NS mot par 3, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
214 N-1 -100 8 21% 332 41.6%KDEK872E95863 Kn1098DKn1094D2DKn
223NT Ö+1 -630 27 71% 359 43.0%KD9548343EKn65 863Kn5K97210943
Rond 12, som NS mot par 4, Ingvar Josefsson - Anders Meuller
232 Ö+1 -140 1 3% 360 41.2%105D73E4ED6432 E64K852Kn109387
242 N+2 170 29 76% 389 42.7%EK92D10421083E6 Kn1063E75KD54D5