Kommande tävlingar
29/12 BK Allians, Halmstad - Guldtäv
05/01 Gävleguldet
12/01 TL-seminarium steg 3
Rapporterade tävlingar
01/12 Malmö BK - Guldtävling
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
18/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 2, Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn
12NT S-1 -50 10 26% 10 26.0%Kn1087651084K6108 KKD96E10854EKKn
23NT V-1 50 25 66% 35 46.0%K954310K949763 D86K952D6D1042
Rond 2, som NS mot par 3, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
31 S+3 170 32 84% 67 58.7%103D104Kn875D742 K765EKKn82E9K9
43 N= 140 24 63% 91 59.8%K10986D831085D7 EKn42EK9764KKn2
Rond 3, som ÖV mot par 4, Ingvar Josefsson - Anders Meuller
52NT N+1 -150 14 37% 105 55.2%73E64987610962 Kn1054D9532EKKn3
62 Ö-1 -100 17 45% 122 53.5%42E1053ED6KD62 Kn9875D962K855
Rond 4, som NS mot par 5, Arne Edberg - Inga Edberg
72 S+1 140 30 79% 152 57.1%EKn10210542KnKn832 D764D98E1083EK
83NT S-2 -100 5 13% 157 51.6%Kn4EKKn8732D6105 ED86536EKn4D98
Rond 5, som ÖV mot par 6, Magnus Wikman - Margareta Wikman
91 V+1 110 33 87% 190 55.6%987DKn75652D95 KDKn54EKn97KKn102
101 V+1 90 14 37% 204 53.7%DKn95975D42985 E106E43EKn1098EKn
Rond 6, som NS mot par 7, Gunilla Ekeroth - Arne Andersen
114 S= 420 18 47% 222 53.1%KKn8423E1065E65 1063EDKn7654K93
123 N= 140 28 74% 250 54.8%102E109854KD7K7 EKD837Kn986865
Rond 7, som ÖV mot par 8, Alf Falk - Henrik Aronsson
133 S-1 100 26 68% 276 55.8%10872EKn84KKn2107 EKn64D97E87632
143 V= 140 30 79% 306 57.5%D876532Kn5Kn5K8 ED10642KD4D1093
Rond 8, som ÖV mot par 9, Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd
154 S-2 200 35 92% 341 59.8%86543864E10982 Kn7E53EKn106KD54
164 Ö= 620 14 37% 355 58.4%D4ED8765871085 E2KKn32EDKn6323
Rond 9, som NS mot par 10, Knut Östgård - Ann-Marie Östgård
171NT N-3 -150 2 5% 357 55.2%K84EK93KD9443 D95382Kn1053Kn62
182NT V= -120 7 18% 364 53.2%E5E10DKn104DKn853 K983D76435292
Rond 10, som NS mot par 11, Mats Fagher - Linnea Edvardsson
192 S-2 -100 27 71% 391 54.1%Kn98543K63Kn1082 72D98643EKn8D6
203 V+1 -170 23 61% 414 54.5%83Kn2E109873K96 KDKn754436Kn753
Rond 11, som NS mot par 12, Åke Hallgren - Nils Johansson
215D V-3 500 22 58% 436 54.6%KDEK872E95863 Kn1098DKn1094D2DKn
224 Ö+1 -650 14 37% 450 53.8%KD9548343EKn65 863Kn5K97210943
Rond 12, som NS mot par 1, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
232 N= 90 22 58% 472 54.0%105D73E4ED6432 E64K852Kn109387
244 S-2 -100 2 5% 474 52.0%EK92D10421083E6 Kn1063E75KD54D5