Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Annika Westin - Lars Söderström

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 10, Knut Östgård - Ann-Marie Östgård
12 S= 90 16 42% 16 42.0%Kn1087651084K6108 KKD96E10854EKKn
23NT V+1 -430 3 8% 19 25.0%K954310K949763 D86K952D6D1042
Rond 2, som ÖV mot par 11, Mats Fagher - Linnea Edvardsson
31 S+3 -170 6 16% 25 22.0%E949765343EKn8 DKn82KD106210653
41NT S= -90 34 89% 59 38.8%D7Kn72EKDKn3985 531096542E10643
Rond 3, som NS mot par 12, Åke Hallgren - Nils Johansson
54 N-1 -100 7 18% 66 34.6%EKD88DKn53D854 962KKn1071042EK7
62 Ö= -110 8 21% 74 32.3%EK6K87109109873 D103Kn4Kn7432EKn4
Rond 4, som ÖV mot par 1, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
71NT N+1 -120 23 61% 97 36.4%53EKKn76K610654 K983D97542D97
83 N+1 -170 5 13% 102 33.5%K92D541053Kn742 107109K9872EK63
Rond 5, som ÖV mot par 2, Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn
91 V= 80 25 66% 127 37.1%987DKn75652D95 KDKn54EKn97KKn102
101 V+2 110 23 61% 150 39.5%DKn95975D42985 E106E43EKn1098EKn
Rond 6, som NS mot par 3, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
114 S= 420 18 47% 168 40.2%KKn8423E1065E65 1063EDKn7654K93
123 S= 140 28 74% 196 43.0%102E109854KD7K7 EKD837Kn986865
Rond 7, som NS mot par 4, Ingvar Josefsson - Anders Meuller
133 S-1 -100 12 32% 208 42.2%3K532D1094K865 KD9510653EDKn94
142 Ö-2 100 31 82% 239 45.0%E9K109863EKn642 KKn1049873E7275
Rond 8, som NS mot par 5, Arne Edberg - Inga Edberg
155 S-2 -200 3 8% 242 42.5%EKD1092K92D943 DKn107K87532Kn76
163 S+1 170 36 95% 278 45.8%K1086531099EKn94 Kn974K1054KD762
Rond 9, som NS mot par 6, Magnus Wikman - Margareta Wikman
172 Ö+1 -110 15 39% 293 45.4%K84EK93KD9443 D95382Kn1053Kn62
182 N-1 -100 19 50% 312 45.7%E5E10DKn104DKn853 K983D76435292
Rond 10, som NS mot par 7, Gunilla Ekeroth - Arne Andersen
192 S-3 -150 14 37% 326 45.2%Kn98543K63Kn1082 72D98643EKn8D6
204 V-1 100 34 89% 360 47.4%83Kn2E109873K96 KDKn754436Kn753
Rond 11, som NS mot par 8, Alf Falk - Henrik Aronsson
214 N-1 -100 8 21% 368 46.1%KDEK872E95863 Kn1098DKn1094D2DKn
224 Ö+1 -650 14 37% 382 45.7%KD9548343EKn65 863Kn5K97210943
Rond 12, som ÖV mot par 9, Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd
232 Ö-1 -100 7 18% 389 44.5%KDKn98Kn4K652109 732E1096D87KKn5
243 N= -140 15 39% 404 44.3%5KKn8E96K108743 D874963Kn72Kn92