Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Hans Egerstad - Ingemar Hansson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som ÖV mot par 12, Åke Hallgren - Nils Johansson
12 S= -110 19 50% 19 50.0%ED92E73D96542 43Kn7532DKn9273
25 Ö-1 -50 13 34% 32 42.0%EKn107D87631085E 2EKn4EKn732KKn85
Rond 2, som ÖV mot par 1, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
33 S-1 50 32 84% 64 56.0%E949765343EKn8 DKn82KD106210653
42 S+1 -140 14 37% 78 51.2%D7Kn72EKDKn3985 531096542E10643
Rond 3, som NS mot par 2, Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn
53NT N+2 660 37 97% 115 60.4%EKD88DKn53D854 962KKn1071042EK7
62 Ö= -110 8 21% 123 53.8%EK6K87109109873 D103Kn4Kn7432EKn4
Rond 4, som NS mot par 3, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
71NT S+1 120 15 39% 138 51.7%EKn10210542KnKn832 D764D98E1083EK
83NT S-2 -100 5 13% 143 46.9%Kn4EKKn8732D6105 ED86536EKn4D98
Rond 5, som NS mot par 4, Ingvar Josefsson - Anders Meuller
91 V= -80 13 34% 156 45.4%63E10863D104E87 E1042K92K83643
102 V= -90 24 63% 180 47.2%K73286K653K104 84KDKn1027D7632
Rond 6, som NS mot par 5, Arne Edberg - Inga Edberg
113NT N+1 430 25 66% 205 48.9%KKn8423E1065E65 1063EDKn7654K93
123 N-1 -100 6 16% 211 46.2%102E109854KD7K7 EKD837Kn986865
Rond 7, som NS mot par 6, Magnus Wikman - Margareta Wikman
131NT N= 90 22 58% 233 47.1%3K532D1094K865 KD9510653EDKn94
143NT V-2 100 31 82% 264 49.6%E9K109863EKn642 KKn1049873E7275
Rond 8, som NS mot par 7, Gunilla Ekeroth - Arne Andersen
153 S= 140 30 79% 294 51.5%EKD1092K92D943 DKn107K87532Kn76
163 V-1 100 34 89% 328 53.9%K1086531099EKn94 Kn974K1054KD762
Rond 9, som ÖV mot par 8, Alf Falk - Henrik Aronsson
172 V+1 140 30 79% 358 55.4%7674E876ED975 EKn102DKn10652K108
182 V= 110 25 66% 383 55.9%102KKn982973K64 DKn7645EK86E107
Rond 10, som NS mot par 9, Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd
194 V= -130 18 47% 401 55.5%Kn98543K63Kn1082 72D98643EKn8D6
203 V+1 -170 23 61% 424 55.8%83Kn2E109873K96 KDKn754436Kn753
Rond 11, som ÖV mot par 10, Knut Östgård - Ann-Marie Östgård
213 N+1 -170 19 50% 443 55.5%E76546Kn8761095 3253K1043EK742
224 Ö+1 650 24 63% 467 55.8%Kn72EKD107DKn8K2 E109642E1065D87
Rond 12, som NS mot par 11, Mats Fagher - Linnea Edvardsson
232 N= 90 22 58% 489 55.9%105D73E4ED6432 E64K852Kn109387
244 N= 420 35 92% 524 57.4%EK92D10421083E6 Kn1063E75KD54D5