Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-01-18

Partävling, 20 bord, 40 par. Antal brickor: 24. Medel: 456.0.

Privatprotokoll för Mats Fagher - Linnea Edvardsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 3, Kerstin Sjölund - Guy Hansson
12 S= 110 19 50% 19 50.0%Kn1087651084K6108 KKD96E10854EKKn
24 Ö= -420 6 16% 25 33.0%K954310K949763 D86K952D6D1042
Rond 2, som NS mot par 18, Annika Westin - Lars Söderström
31 S+3 170 32 84% 57 50.0%103D104Kn875D742 K765EKKn82E9K9
41NT S= 90 4 11% 61 40.2%K10986D831085D7 EKn42EK9764KKn2
Rond 3, som ÖV mot par 9, Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd
52 S-2 200 38 100% 99 52.2%73E64987610962 Kn1054D9532EKKn3
64 Ö-4 -400 0 0% 99 43.5%42E1053ED6KD62 Kn9875D962K855
Rond 4, som ÖV mot par 16, Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson
71NT S+1 -120 23 61% 122 46.0%53EKKn76K610654 K983D97542D97
84 S= -420 0 0% 122 40.2%K92D541053Kn742 107109K9872EK63
Rond 5, som NS mot par 1, Ronny Terbrant - Ingela Terbrant
93NT Ö-1 100 27 71% 149 43.7%63E10863D104E87 E1042K92K83643
101NT V+1 -120 7 18% 156 41.1%K73286K653K104 84KDKn1027D7632
Rond 6, som ÖV mot par 14, Lars-Erik Svensson - Eva Sulz
113 S+2 -200 28 74% 184 44.1%75K89432Kn10874 ED91092KDKn87D2
121NT N+2 -150 1 3% 185 40.7%964KKn631054D102 Kn75D2E32EKn943
Rond 7, som NS mot par 20, Marita Hallberg - Steen Ljungberg
133 S= 110 31 82% 216 43.8%3K532D1094K865 KD9510653EDKn94
142 V+2 -170 4 11% 220 41.5%E9K109863EKn642 KKn1049873E7275
Rond 8, som ÖV mot par 17, Birgitta Unell-Carlsson - Ingwor Bengtsson
154 V-1 -50 22 58% 242 42.6%86543864E10982 Kn7E53EKn106KD54
164 V+1 650 23 61% 265 43.8%D4ED8765871085 E2KKn32EDKn6323
Rond 9, som ÖV mot par 7, Gunilla Ekeroth - Arne Andersen
172 N-2 100 19 50% 284 44.1%7674E876ED975 EKn102DKn10652K108
182 V= 110 25 66% 309 45.3%102KKn982973K64 DKn7645EK86E107
Rond 10, som ÖV mot par 19, Agneta Ekeroth - Gunilla Hellström
192 S-2 100 11 29% 320 44.5%K10E107K742E943 ED6Kn52D1095K75
203 V+1 170 15 39% 335 44.2%10910876KKn42E82 E62EKD95D5D104
Rond 11, som NS mot par 13, Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr
212 N+2 170 19 50% 354 44.5%KDEK872E95863 Kn1098DKn1094D2DKn
224 Ö+1 -650 14 37% 368 44.1%KD9548343EKn65 863Kn5K97210943
Rond 12, som ÖV mot par 15, Hans Egerstad - Ingemar Hansson
232 N= -90 16 42% 384 44.0%KDKn98Kn4K652109 732E1096D87KKn5
244 N= -420 3 8% 387 42.5%5KKn8E96K108743 D874963Kn72Kn92