Kommande tävlingar
26/05 JSM Lag, direktfinal Norrköpin
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Lars-Åke 2017-03-15 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Lars-Åke 2017-03-15

Partävling, 23 bord, 46 par. Antal brickor: 24. Medel: 528.0.

Privatprotokoll för Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 51, Zalman Puterman - Maria Tendler
13 Ö-2 100 23 52% 23 52.0%985EK762EKn985 632KKn104D5K762
23NT S+1 630 33 75% 56 63.5%EKn5Kn93K72K953 D1092E6ED63E76
Rond 2, som NS mot par 36, Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan
34 N= 420 9 20% 65 49.0%E63EKKn1065385K K947KDKn4ED764
42 V= -110 11 25% 76 43.0%865872Kn84EKn108 DKn74Kn1095EKKD9
Rond 3, som ÖV mot par 31, Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson
53NT N+2 -660 14 32% 90 40.8%Kn1093D653K6432 K7498975K8743
64 Ö+1 650 18 41% 108 40.8%K63EDKn10575EK8 E2K9Kn1032DKn1076
Rond 4, som NS mot par 37, Elsa Olsson - Birgit Hartman
74 Ö-2 200 37 84% 145 47.0%DED2Kn9872EK106 109873Kn753K654
84 V+1 -450 28 64% 173 49.1%3EKn94DKn103KKn64 486K75ED87532
Rond 5, som ÖV mot par 32, Christer Östberg - Jan Walhagen
94 S+1 -450 9 20% 182 45.9%97543E5KKn6Kn96 1082107D97532ED
103NT S+2 -660 4 9% 186 42.2%KKn853862Kn10972 E710754386KD74
Rond 6, som ÖV mot par 38, Bo Månsson - Sonja Christensson
114 V= 420 42 95% 228 47.0%85KDKn8KKn9Kn843 1043E1072E107KD7
123 S+1 -170 4 9% 232 43.8%10Kn987K9875483 EK4E1064103K1094
Rond 7, som ÖV mot par 33, Björn Nilsén - Irene Nilsén
133NT Ö+1 630 24 55% 256 44.7%EK52K95K83K53 D9D8EDKn942Kn109
144 V= 420 35 80% 291 47.2%EKn86E53KKn71097 KD73DKn1062D532
Rond 8, som ÖV mot par 39, Sven Grahn - Wiveca Lindström
154 S-2 200 38 86% 329 49.8%D10653K9864K64 E8724K32EKn987
165 S-1 50 35 80% 364 51.7%E3KKn962KKn10976 764ED1074D64210
Rond 9, som ÖV mot par 34, Anitha Lindgren - Marian Krook
174 S= -420 14 32% 378 50.5%965EK98298D94 Kn7410572K106532
182 Ö= 90 18 41% 396 50.0%5254EKn10843EKn8 K63KD102952D62
Rond 10, som NS mot par 40, Gunnar Hudin - Elisabet Hudin
194 N= 420 31 70% 427 51.1%DKn86D843210653 K5Kn1095EK62EK9
203NT S+1 630 44 100% 471 53.5%97592KKnED10964 E862K103E64753
Rond 11, som NS mot par 35, Mona Andersson - Berith Rydnemalm
213 V+1 -130 38 86% 509 55.0%10965D10732K10Kn2 K84E96DKn95295
224 N+1 450 39 89% 548 56.6%D762KD95ED7Kn2 K4Kn10849832EKD
Rond 12, som ÖV mot par 41, Gunnel Gille - Helen Lundin
233NT V-2 -200 6 14% 554 54.7%KDKn1092107Kn76KKn 3EKKn43E4310873
244D N-2 300 41 93% 595 56.3%K987EKDKn67EDKn 429872D10210974