Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » Trivselbridge Rydsgårdshus 2016-11-20 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Trivselbridge Rydsgårdshus 2016-11-20

Partävling, 15 bord, 29 par. Antal brickor: 30. Medel: 389.1.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Lars Jeppsson - Rolf Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 24, Marianne Falck - Berit Kallstenius
14 N+1 450 22.0 85% 22 85.0%3EKD4324KD963 K10942Kn5EKn91074
23NT S+1 630 18.0 69% 40 77.0%EKn1031098769K96 KD4E3ED852E102
33NT V= -600 16.0 62% 56 72.0%494D6532DKn953 E97532Kn65310108
Rond 2, som ÖV mot par 3, Ingrid Wallin - Hans Dorthé
42 S-1 100 18.0 69% 74 71.2%KD5287K438543 1093103EKn86EKKn7
53NT S+3 -690 21.0 81% 95 73.2%75E32D9543852 Kn10432Kn86510876
64 S-1 50 20.0 77% 115 73.8%DKn10862852KnKn64 7DKnEK8752D875
Rond 3, som ÖV mot par 1, Liselotte Carlsson - Renée Lindgren
73 S= -140 1.0 4% 116 63.9%K9K6EKKn42D983 D10684765KKn1062
83 N-1 50 22.0 85% 138 66.5%Kn10964D2D103KD10 KD2K9597Kn9762
93NT Ö-1 -100 15.0 58% 153 65.6%942EK107E105E52 Kn103Kn843DKn94KKn
Rond 4, som ÖV mot par 26, Lena Davidsson - Åke Davidsson
105D V-1 -200 2.0 8% 155 59.8%103983K763K1042 EKD9867ED9526
114 V-1 -50 4.0 15% 159 55.7%543ED109553ED10 KD1098242E10767
124 Ö+1 450 18.0 69% 177 56.8%D9765446K8532 EK8KD1093Kn8ED9
Rond 5, som ÖV mot par 28, Mats Larsson - Ingrid Larsson
134 Ö-1 -100 0.0 0% 177 52.5%EKn65442E75KD10 D9872K1097KKnKn4
144 Ö-1 -50 9.0 35% 186 51.2%EKD9E865428Kn10 10KKn10K109732D97
154 V-1 -50 15.0 58% 201 51.7%9754D4K964863 DKn1032K6D73ED2
Rond 6, som NS mot par 7, Ruth Gustavsson - Monica Olsson
165 S-1 -50 20.0 77% 221 53.2%EKD86KD1063EE4 9D109765298762
174 S-5 -250 0.0 0% 221 50.1%EKn64832K9EK85 97KKn967Kn109762
183 N+1 170 13.0 50% 234 50.1%EKn7654K5EK1042 D2Kn1096D75EKn74
Rond 7, som NS mot par 20, Lena Stålbrink - Ulla Barkeman
192 Ö+2 -170 9.0 35% 243 49.3%106DKn106ED102E76 82E832Kn8764D2
203NT V+2 -660 0.0 0% 243 46.9%E7632Kn65KKn532 K532949843976
213 V-3 150 26.0 100% 269 49.4%Kn8K10943E987K7 6E85D53E98643
Rond 8, som NS mot par 11, Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson
223NT V= -600 11.0 42% 280 49.0%76Kn943284KKn96 E1085E76Kn76432
234 S= 620 19.0 73% 299 50.1%D542K107D876E9 KKn6394E92KD107
243 S+1 130 13.0 50% 312 50.1%E84210863KKn32K DD75ED8ED6543
Rond 9, som ÖV mot par 16, Lena Carlsson - Mats Carlsson
256 N= -980 1.0 4% 313 48.2%K51098531087243 DKnDKn2Kn9543D72
263NT Ö+2 660 18.0 69% 331 49.0%E97K43E8E8432 Kn632DKn107KKnKD7
276 Ö+1 1010 19.0 73% 350 49.9%K83KD9643K10E2 EDE752EKn632K7
Rond 10, Frirond
28  - 13.0 50% 363 49.9%2ED1087952K983 EKn64328ED10742
29  - 13.0 50% 376 49.9%KKnKD10365310632 ED987653742102
30  - 13.0 50% 389 49.9%E107632D753873 D742EKKn10K8542