Kommande tävlingar
25/06 Ölandsveckan 2018 - Kval dag 1
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Bridgehuset » Partävling TL Jan Eric scratch 2016-10-26 [Tävlingsinfo] [Alla givar] [Alla givar PDF] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling TL Jan Eric scratch 2016-10-26

Partävling, 23 bord, 45 par. Antal brickor: 24. Medel: 503.6.
Frirond ger egen procent

Privatprotokoll för Rutger Persson - Claes Nilsson

Klicka på bricknumret för detaljinformation om given.

GivKontrakt Resultat Poäng % Ack Ack %Händer
Rond 1, som NS mot par 21, Britt-Louise Ljungdahl - Margot Olsson
12 V+3 -200 27.0 64% 27 64.0%KKn6575Kn9632E9 E1084D2D10541052
22NT Ö-5 250 40.0 95% 67 79.5%865K109KKn65453 D10D763E98EK42
Rond 2, som NS mot par 6, Anitha Lindgren - Marian Krook
34 S+2 480 32.0 76% 99 78.3%D875D93K32D83 EKn104EK762E9E6
42 S= 110 30.0 71% 129 76.5%D53Kn9872D10972 E10764KDE310742
Rond 3, som ÖV mot par 1, Karin Andrée - Agneta Dunemark
53 V= 140 26.0 62% 155 73.6%8653EKDKn107K97 KD104DKn728Kn1063
63 N-1 50 10.0 24% 165 65.3%ED42EDKn8721073 9Kn1087610654D92
Rond 4, som NS mot par 7, Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson
73 N= 140 17.0 40% 182 61.7%K64KD10632E652 Kn932E81072E1083
82 N= 110 28.0 67% 210 62.4%EKn964KnEKn621032 32K852D7EK654
Rond 5, som ÖV mot par 2, Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg
91NT Ö-2 -200 7.0 17% 217 57.3%EKn3KD5D832Kn85 9762973E69762
103NT N+2 -660 4.0 10% 221 52.6%10975Kn82Kn87676 E81054932EK1052
Rond 6, som ÖV mot par 8, Helen Lundin - Helena Cewers
114 V= 420 35.7 85% 256.7 55.5%Kn10872E8Kn75432 KD87K963Kn107E6
123NT V= 400 28.0 67% 284.7 56.5%D431092KDKn6EKn8 EK275E73D10652
Rond 7, som ÖV mot par 3, Åke Lindström - Britt Lindberg
136 V-2 -200 8.4 20% 293.1 53.7%Kn94Kn963Kn82762 EK832EK7E9ED8
143NT Ö= 400 13.7 33% 306.8 52.2%E1065EKD4EKnE103 Kn87Kn97105DKn842
Rond 8, som ÖV mot par 9, Yngve Jarl - Ingemar Mårtensson
154 N-1 100 39.0 93% 345.8 54.9%749753654KD102 D983KKnE987254
162 S+1 -140 24.0 57% 369.8 55.1%9KD978765ED85 D643654Kn9KKn97
Rond 9, som ÖV mot par 4, Yvonne Tolf - Ulla Öberg
173NT S+1 -430 13.0 31% 382.8 53.6%E9547653Kn9838 D108710976DKn432
184 S-1 100 33.0 79% 415.8 55.1%E952K962E4743 3E54D10873E652
Rond 10, som NS mot par 10, Mats Holm - Anders Edstrand
194 V+2 -680 25.0 60% 440.8 55.3%10857527632ED5 410643KKn1095K76
205 N+1 620 26.0 62% 466.8 55.6%4EKKn7EKn1092EK5 Kn96653KD54376
Rond 11, som NS mot par 5, Terezia Lagerman - Bengt Rylander
215 V= -450 11.0 26% 477.8 54.2%4ED74298653Kn4 E8986EKD1021086
225 Ö= -600 4.0 10% 481.8 52.2%D62KKn52K2E983 10973E1087635D7
Rond 12, som ÖV mot par 11, Ulf Pernvi - Ann Lilliengren
234 S-3 300 37.0 88% 518.8 53.8%EDKn9K79629762 K74DKn948754KKn
243 N-2 100 24.0 57% 542.8 53.9%D73E1053EKn4EK7 E10858D1095Kn952